Livet på rømmen over for Thore Henki Holm Hansen
Etter å ha vært på rømmen fra en narkodom siden 1981, har Thore Henki Holm Hansen (68) gjort opp med det amerikanske rettssystemet. Nå blir han kastet ut av landet for andre gang.
Den tidligere lederen for MC-klubben Outlaws ble i 1981 dømt til 60 års fengsel for salg av kokain. Dommen ble avsagt in absentia, for Hansen var allerede på rømmen. I 1997 ble han pågrepet i Belgia og utlevert til USA, som sperret ham inne i sju år før de deporterte ham.
Nå har han reist tilbake til USA for å kjempe mot det han hele tiden har hevdet er et justismord. Enden på visa er at han er blitt benådet og igjen vil bli kastet ut av landet, skriver VG.
Les hele saken med abonnement
Les også
22-åringen ble mye sterkere etter endringene. Dette er grunnen, ifølge ekspertene.
— Hun kritiserer meg for alt!
Vi trodde forsikringen var i orden. Men regningen vi fikk, var på fem sider – og en halv million kroner.
I fjor skapte Putin panikk og masseflukt fra Russland. Nå begynner russerne igjen å bli nervøse.