Kvinne omkom i kollisjon i Oslofjordtunnelen
Oslofjordtunnelen er stengt på ubestemt tid, etter at et vogntog og en personbil onsdag kolliderte inne i tunnelen. Føreren av personbilen, en kvinne i 50-årene, omkom.
Hendelsesforløpet er uklart, men personbilen kolliderte med tilhengeren til et vogntog lastet med flis like etter klokken 09 onsdag.
I det kraftige sammenstøtet ble personbilen helt klemt fast, da den store sideporten til lastebilens tilhenger løsnet og flislasten raste ut.
– Føreren av personbilen omkom på stedet, bekreftet politiets innsatsleder i Follo, Ronny Samuelsen, en times tid etter at meldingen om ulykken kom inn til nødetatene.
Politiet og Vegtrafikksentralen melder onsdag kveld at kriminalteknikerne er ferdige med sine undersøkelser. Oppryddingsarbeidet i tunnelen er i gang, men arbeidet er tidkrevende, opplyser politiet.
Det er usikkert hvor store skader det er på tunnelveggen. Tunnelen er derfor stengt på ubestemt tid, skriver politiets operasjonssentral i Follo på Twitter.
Oslofjordtunnelen er en undersjøisk veitunnel mellom Frogn og Hurum, og er en del av riksvei 23. Tunnelen er 7306 meter lang.