Matvogn gikk i luften i Eidfjord: – Den er pulverisert

Ingen skal være skadet etter at en matvogn eksploderte i Eidfjord mandag.

Slik så det ut ved Riksvei 7 gjennom Eidfjord mandag.

(Bergens Tidende): Nødetatene ble varslet om eksplosjonen klokken 12.09.

– Matvognen har gått i luften. Den er pulverisert og småbiter ligger spredd utover, sier operasjonsleder Frode Kolltveit i Vest politidistrikt til BT ved 12.45-tiden.

Politiet har fått opplyst at to personer skal ha vært i nærheten av vognen da den gikk i luften.

– De skal ha vært like ved, men de skal være oppegående. Ingen skal være skadet. Vi har vært i kontakt med eieren av matvognen, sier operasjonslederen i politiet.

Det var 110-sentralen som først opplyste på Twitter at det hadde skjedd en eksplosjon i Eidfjord, og at det mest sannsynlig ikke var noen personer i bygget.

110-sentralen sier at det dreier seg om en gasseksplosjon.

– Matvognen er totalskadet, men det er ikke meldt om skader på andre bygninger i nærheten, sier vaktleder Tore Fanebust i 110-sentralen.

Han tilføyer at brannvesenet forsøker å komme i kontakt med eier. Brannvesenet har for øvrig kontroll på stedet.

Politiet opplyser klokken 12.38 at de har fått kontakt med eier. Årsak til eksplosjonen er foreløpig ukjent.

– Veien er ryddet og trafikken passerer på stedet, skriver politiet.