Norge

Dette er Oslos bystyre for 2015 - 2019

Bystyrerepresentantene er klare.

Her i bystyresalen på Rådhuset sitter de som styrer byen. Nå er det klart hvem som skal gjøre det i bystyreperioden 2015 til 2019. Foto: Rolf Øhman/Arkivfoto

  • Olav Eggesvik
    Olav Eggesvik
    Journalist

Onsdag godkjente valgstyret mandatfordelingen og fordelingen av personstemmene, også kjent som valgoppgjøret.

  • Lurer du på hvem den mest populære politikeren i Oslo er? Få svaret her — og les om hva Geir Lippestad tenker om å begynne i bystyret
    Det betyr ganske enkelt at vi nå vet sikkert hvem som skal styre byen vår og hvilke partier de representerer. Partiene er sortert etter antall stemmer. Fødselsår står i parantes, samt hvilken bydel de bor i.

Arbeiderpartiet

  • 20 mandater
  • Raymond Johansen (1961), Bydel Alna
  • Tone Tellevik Dahl (1970), Bydel Sagene
  • Khamshajiny Gunaratnam (1988), Bydel Grorud
  • Anders Røberg-Larsen (1978), Bydel Grorud
  • Rina Mariann Hansen (1977), Bydel St. Hanshaugen
  • Frode Jacobsen (1968), Bydel Østensjø
  • Victoria Marie Evensen (1980), Bydel Grünerløkka
  • Julie Lødrup (1983), Bydel St. Hanshaugen
  • Andreas Halse (1977), Gamle Oslo
  • Didrik Beck (1991), Bydel Gamle Oslo
  • Geir Lippestad (1964), Bydel Nordstrand
  • Frode Kyvåg (1945), Bydel Nordstrand
  • Mobashar Banaras (1976), Bydel Grorud
  • Thorvald Stoltenberg (1931), Bydel Frogner
  • Abdullah Alsabeehg (1986), Bydel Søndre Nordstrand
  • Khalid Mahmood (1959), Bydel Østensjø
  • Prableen Kaur (1993), Bydel Grorud
  • Rune Gerhardsen (1946), Bydel Nordstrand
  • Nasir Ahmed (1983), Bydel Østensjø
  • Turid Birkeland (1962), Bydel St. Hanshaugen

Høyre

  • 19 mandater
  • Fabian Stang (1955), Bydel Frogner
  • Stian Berger Røsland (1976), Bydel Vestre Aker
  • Jenny Clemet von Tetzschner (1991), Bydel St. Hanshaugen
  • Bård Folke Fredriksen (1967), Bydel Nordre Aker
  • Øystein Eriksen Søreide (1969), Bydel Gamle Oslo
  • Eirik Lae Solberg (1971), Bydel St. Hanshaugen
  • Pia Farstad von Hall (1967), Bydel Nordstrand
  • Saida Begum (1987), Bydel Grünerløkka
  • Øystein Rikheim Sundelin (1985), Bydel Nordre Aker
  • Yassine Arakia (1966), Bydel Alna
  • Mathilde Tybring-Gjedde (1992), Bydel Vestre Aker
  • Elin Horn Galtung (1945), Bydel Vestre Aker
  • Geir Kvarme (1963), Bydel Frogner
  • James Stove Lorentzen (1957), Bydel Vestre Aker
  • Ola Kvisgaard (1963), Bydel Frogner
  • Morten Steenstrup (1953), Bydel Nordstrand
  • Per-Trygve Hoff (1954), Bydel Vestre Aker
  • Grete Horntvedt (1944), Bydel Alna
  • Maren Malthe-Sørenssen (1971), Bydel Vestre Aker

Miljøpartiet de Grønne

  • 5 mandater
  • Lan Marie Nguyen Berg, (1987), Bydel Gamle Oslo
  • Harald August Nissen (1963), Bydel Gamle Oslo
  • Eivind Trædal (1985), Bydel Gamle Oslo
  • Beate Folkestad Habhab (1961), Bydel St. Hanshaugen
  • Mohammad Shoaib Sultan (1973), Bydel S. Nordstrand

Venstre

  • 4 mandater
  • Guri Melby (1981), Bydel Grünerløkka
  • Hallstein Braaten Bjercke (1977), Bydel Østensjø
  • Espen Ophaug (1973), Bydel Gamle Oslo
  • Toril Berge Flatabø (1978), Bydel Østensjø

Fremskrittspartiet

  • 4 mandater
  • Carl I. Hagen (1944), Bydel Ullern
  • Camilla Wilhelmsen (1959), Bydel Frogner
  • Tommy Skjervold (1982), Bydel Østensjø
  • Peter N. Myhre (1954), Bydel Gamle Oslo

Sosialistisk Venstreparti

  • 3 mandater
  • Marianne Borgen (1951), Bydel Østensjø
  • Ivar Johansen (1950), Bydel Alna
  • Sunniva Holmås Eidsvoll (1983), Bydel Grünerløkka

Rødt

  • 3 mandater
  • Bjørnar Moxnes (1981), Bydel Nordstrand
  • Eivor Evenrud (1982), Bydel Sagene
  • Negar Enayati (1987), Bydel Alna

Kristelig Folkeparti

  • 1 mandat
  • Erik Lunde (1979), Bydel Sagene
  1. Les også

    Geir Lippestad gleder seg til å møte i bystyret

  2. Les også

    Dette er den røde politikken Moxnes vil kjempe for i Oslo

  3. Les også

    Disse seks sakene må Oslo-toppene forhandle om

Les mer om

  1. Bystyret