Innkaller til pressekonferanse om forsvinningssaken i Lørenskog
Bistandsadvokat Svein Holden inviterer tirsdag til pressekonferanse for å orientere om den siste tidens utvikling i forsvinningssaken på Lørenskog.
I slutten av juni gikk Øst politidistrikt ut med at de hadde gått bort fra hovedhypotesen om at Anne-Elisabeth Hagen ble utsatt for en økonomisk motivert kidnapping. Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix
- NTB
– Vi har fått mye henvendelser fra pressen den siste tiden. Vi har derfor bestemt oss for å orientere om den seneste utviklingen, sier bistandsadvokat Svein Holden til NTB.
Holden, som er bistandsadvokat til Hagen-familien, vil ikke gå nærmere inn på hva han skal legge frem under pressekonferansen.
Bistandsadvokaten holder pressekonferanse i advokatfirmaet Hjorts lokaler i Oslo tirsdag klokken 12. To timer senere holder Øst politidistrikt egen pressekonferanse på Skedsmo politistasjon i Lillestrøm.
– Vi har snakket med politiet og blitt enige om at dette var en naturlig rekkefølge, sier Holden.
VG skrev i forrige uke at den angivelige motparten skal ha tatt kontakt med Anne-Elisabeth Hagens familie i juli. Flere uavhengige kilder opplyser til avisen at Tom Hagen har betalt over ti millioner kroner for å få bevis på at kona lever. Til tross for den angivelige betalingen skal familien fortsatt ikke fått noe livsbevis.
Kontoen som pengene ble betalt til har politiet så langt ikke klart å spore, ifølge opplysningen VG har fått.
I slutten av juni gikk Øst politidistrikt ut med at de hadde gått bort fra hovedhypotesen om at Anne-Elisabeth Hagen ble utsatt for en økonomisk motivert kidnapping. Politiet mener heller at det er snakk om et drap og en fingert kidnapping.
68 år gamle Anne-Elisabeth Hagen forsvant fra sitt hjem i Sloraveien på Lørenskog i Akershus 31. oktober 2018.
Forsvinningssaken på Lørenskog
VG: Telefonanrop var likevel ikke slettet
Politiet om Lørenskog-saken: Alt tyder på flere involverte
Tom Hagen fortsatt ikke avhørt etter at han ble drapssiktet
Lørenskogsaken: Politiet har identifisert «hettemannen»
Politiet slipper opptakene av etterlyst kjøretøy
Nå har det gått to år siden hun forsvant.