Gutt (15) omkom etter drukningsulykke i Modalen
Gutten ble fløyet til Haukeland, men livet sto ikke til å redde.
Bergens Tidende: Like før klokken 16.30 tirsdag fikk nødetatene melding om at det hadde skjedd en drukningsulykke i Modalen.
En tenåringsgutt ble fløyet til Haukeland med luftambulanse, opplyste politiet.
Ulykken skjedde i et svømmebasseng på aktivitetshuset Bryggjeslottet, skriver Bergens Tidende.
Det ble utført livreddende førstehjelp på stedet.
Klokken 19.35 skriver Vest politidistrikt i en pressemelding at tenåringsgutten har omkommet.
Pårørende er varslet.
– På nåværende tidspunkt er vi ikke kjent med at det har vært vitner til selve hendelsen, men andre i anlegget skal ha oppdaget gutten i bassenget, skriver politiet.
Åpner opp kommunehuset
Politiet oppretter sak og vil fortsette med å undersøke omstendighetene rundt hendelsen, samt snakke med vitner.
– Politiet er i kommunesenteret og vil være der utover kvelden, i samarbeid med kommunens kriseteam, skriver de videre i pressemeldingen.
BT har forsøkt å komme i kontakt med ordføreren i Modalen kommune, men har foreløpig ikke fått svar.
Modalen kommune skriver på sine nettsider at kommunalt kriseteam har vært samlet i kveld.
– Psykososialt støtteteam har fulgt opp de involverte. Kommunehuset er åpent for de som ønsker å samle seg eller ønsker noen å snakke med i kveld, skriver kommunen.
Bryggjeslottet holdes stengt inntil videre.