«Game of Thrones» ga nettrekord
Siste episode av «Game of Thrones» ga ny rekord i Telenors bredbåndsnett.
I et intervju med fagbladet Kampanje opplyser Telenor at trafikken i bredbåndsnettet nådde nye høyder mandag kveld. Den amerikanske strømmeleverandøren HBO bruker Telenors nett inn i det norske markedet, og det er sesongavslutningen til serien «Game of Thrones» som tilskrives den voldsomme trafikken i nettverket.
Les også: – HBO takker hackerne som stjal og publiserte flere Game of Thrones-manuskript
– «Game of Thrones» er en veldig populær serie og en stor snakkis i Norge. Derfor er det ikke uventet at trafikken steg til nye høyder under sesongavslutningen mandag kveld, sier Birgit Bjørnsen, leder for TV og bredbånd i Telenor Norge, til Kampanje.
Trafikken inn til Telenors nett var cirka 40 prosent større mandag kveld målt mot samme tid lørdag og 20 prosent større enn på søndag.
HBO Nordic ønsker ikke å kommentere mandagens seertall, men bekrefter at det er enorm interesse for «Game of Thrones».