Den tidligere Unge Høyre-lederen vant kampvotering i Buskerud

Sandra Bruflot, tidligere leder i Unge Høyre, vant kampen om den sikre annenplassen for Buskerud valgkrets. Trond Helleland står på førsteplass.

Sandra Bruflot under Høyres landsmøte tidligere i år.

Avgjørelsen falt under det digitale nominasjonsmøtet onsdag. Det skriver Drammens Tidende.

Nominasjonskomiteen hadde foreslått Kristin Ørmen Johnsen til annenplass. Johnsen er inne i sin andre stortingsperiode. Men med 72 mot 54 stemmer valgte partiet Bruflot.

– Jeg håper at jeg kan appellere litt ekstra til unge og kvinnelige velgere, skriver hun i en tekstmelding til Drammens Tidende.

Johnsen endte tredjeplass på listen. Med dagens meningsmålinger kan tredjeplassen gi henne en periode til på Stortinget.

Rettelse: I en tidligere versjon av denne artikkelen sto det at Bruflot er leder av Unge Høyre. Ola Svenneby ble valgt til ny leder 3. oktober.