En rekke organisasjoner har levert fiks ferdige tekster til ny regjeringsplattform

Regjeringen «vil forby dumping av gruveavfall i sjø», «iverksette en helhetlig gjennomgang av Nav» og «signere og ratifisere FN-traktaten som forbyr atomvåpen». Dette er noen av formuleringene interessegrupper ønsker å få inn i en ny regjeringsplattform.

Mange vil «hjelpe» de tre rødgrønne partiene med ferdigskrevne forslag til innhold i regjeringsplattformen.
  • Solveig Ruud

Ap-leder Jonas Gahr Støre, Sp-leder Trygve Slagsvold Vedum og SV-leder Audun Lysbakken har ennå ikke avklart om de vil klare å bli enige om en regjeringsplattform.

Mens de sonderer mulighetene for å bli enige, strømmer innspillene til en slik plattform inn fra sidelinjen. En rekke interesseorganisasjoner forsøker å påvirke de tre partiene til å skrive inn deres hjertesaker i plattformen.

Les hele saken med abonnement