Mindre kapasitet enn normalt på T-banen i Oslo fredag
Alle linjene på T-banen i Oslo er i drift, men med mindre kapasitet enn normalt.
Ruteopplegget blir det samme som torsdag.
– Det går tog på alle strekninger, men med mindre kapasitet, sier kommunikasjonssjef i Sporveien Cato Asperud til NTB fredag morgen.
- Vi har jobbet gjennom natten etter kabelbrannen på Nationaltheatret stasjon. Vi har kommet langt, men er ikke helt ferdige. Vi kjører derfor samme ruteopplegg som vi gjorde torsdag, fortsetter han.
- Det betyr at Linje 1 er innstilt mellom Majorstuen og Bergkrystallen.
- Linje 5 kjører ikke Ringen, men går som mellom Vestli og Sognsvann.
- Linje 4 dekker Ringen med unntak av Carl Berners plass.
- Linje 2 kjører Østerås - Ellingsrudåsen, men mellomavgangene fra Ellingsrudåsen snur på Stortinget.
- Linje 3 går som normalt, men Linje 3x mellom Stortinget og Mortensrud er innstilt.
Det var forsinkelser og innstillinger på samtlige T-banelinjer i Oslo hele dagen torsdag. Problemene skyldtes en brann på Nationaltheatret stasjon onsdag kveld. Arbeidet med reparasjonene startet klokken 22 torsdag kveld, men det var ikke ferdig til morgentrafikken var i gang fredag.
Forsinkelser på toglinje inn til Oslo
Det er også små forsinkelser ved Brynsbakken inn til Oslo. Det berører lokaltog fra blant annet Lillestrøm.
– Det er en jordingsfeil ved Brynsbakken som fører til små forsinkelser. Vi har folk ute i sporet nå som søker opp feilen. Dette berører ikke trafikken på Oslo S, sier Dag Svinsås i Bane Nor til Aftenposten