Alle linjer åpnes etter brannen og eksplosjonen T-banen
Forsinkelser må påregnes.
- Frøydis BraathenJournalist
Alle T-bane-linjer kjører nå som normalt.
Det har hele mandag vært buss for bane på strekningen Tøyen-Brynseng etter at det brøt ut brann i tunnelen på Helsfyr T-banestasjon natt til mandag.
Linjene 1, 2, 3 og 4 var berørt, og det ble kjørt buss for bane mellom Tøyen og Brynseng. Nå skal alle t-banene kjøre på denne strekningen igjen.
Forsinkelser utover ettermiddagen
Det kan imidlertid være noen forsinkelser, opplyser Ruter.
– Skinnene og togene er klargjort, og det går nå trafikk på strekningen som var stengt tidligere i dag, sier Jan Rustad, presse- og mediekontakt i Sporveien.
Tunnelbrann i Oslo: Det velter svart røyk ut av T-banestasjonen. Så smeller det.
Ingen skadet
Natt til mandag oppsto det brann i tunnelen ved Helsfyr T-banestasjon, og det har derfor gått buss for bane mellom Tøyen og Brynseng hele mandag.
Både politi og brannvesen ble varslet om hendelsen og deltok natt til mandag i arbeidet med å håndtere brannen. Ingen personer ble skadet i forbindelse med hendelsen.