Byliv

Mørkt og hardt på Vulkan, elektronika på The Villa og roots på Herr Nilsen

Dette er programmet for Øyas klubbdag.

Spectral Haze er et av bandene som spiller på Øyas klubbdag. Foto: Monica Strømdahl

  • May Synnøve Rogne
    May Synnøve Rogne
    Film- og TV-anmelder

Elektronika, pop, metal, hiphop, rock, eksperimentell musikk, punk, viser, psykedelia, støy og blues. Klubbdagen markerer starten på Øyafestivalen og byr på musikk i alle sjangre.

– Årets program til Klubbdagen er både et av de beste og mest varierte vi har sett, sier Jonas Prangerød, PR-sjef og koordinator for Klubbdagen.

Klubbdagens mål er å vise mangfoldet i Oslos musikkliv – og det er et enormt antall artister som fyller scenene rundt om i byen tirsdag 9. august.

– Klubbdagen arrangeres i samarbeid med klubbene selv. Det er de som booker artister som de mener er spennende og bør få vise seg frem, fortsetter Prangerød.

Les også

Guide til festivalsommeren i Oslo

Hanne Kolstø spiller på Internasjonalen Foto: Handout

Øyas koordinator for Klubbdagen prøver å velge ut forskjellige typer klubber for å vise hva som skjuler seg i randsonen av pop- og rockscenen.

– Vi vil vise den underskogen av artister som finnes og det som beveger seg på musikkscenene akkurat nå. Det er mange artister som jeg heller aldri har sett live. Jeg håper folk synes det er spennende å sjekke ut de forskjellige scenene.

Les også

Hvor var du da Blur spiste Kinderegg, Björk klemte trær og Snoop Dogg satt fast i heisen?

Siden alle klubbene plukker ut sitt eget program, betyr det et enormt spenn i musikksjangre.

Hos Vulkan blir det mørkt og hardt med blant andre Spectral Haze og Nekromantheon.

The Villa er kjent for å være en solid scene for elektronika og byr på Strangelove og Nils Noa.

Hos Herr Nilsen er det Østkanten Bluesklubb som tar over roret og byr på roots og blues med blant andre Pristine og Skada.

Les også

Highasakite klare som Øya-headlinere

Her er hele programmet:

Stian Westerhus spiller på Blå Foto: Jens Petter Søraa

BLÅ

  • 19:30 Moon Relay
  • 20:30 Stian Westerhus
  • 21:30 commonplace
  • 22:30 PRTLVX
  • 23:30 Death Team (SE)
  • 00:30 Liima (DK)

DATTERA TIL HAGEN

  • 17:00 Therese Aune
  • 18:00 Svømmebasseng
  • 19:00 Hajk
  • 20:00 kildaphew
  • 21:00 Whales & This Lake
  • 22:00 Cezinando

GAMLA

  • 19:00 City In Stripes
  • 20:00 Razorbats
  • 21:00 Rotvelt
  • 22:00 Magick Touch
  • 23:00 Yuma Sun

INTERNASJONALEN

  • 17:00 Lumikide
  • 18:00 Mayflower Madame
  • 19:00 De Underjordiske (DK)
  • 21:00 Hanne Kolstø
  • 22:00 Atlanter

Nils Noa spiller på The Villa Foto: Storfjell Ingar

DEN GYLDNE SPREKK PÅ JAEGER

  • DJ Ando Woltmann
  • 20:30 Erick Ellecktrick & His Fantasy Gang
  • 21:15 WHALESHARKATTACKS
  • 22:00 HRPS
  • 22:45 Trist Pike
  • 23:30 Vilde Tuv
  • 00:15 Emile The Duke/Aasen

JOHN DEE

  • 20:30 Siv Jakobsen
  • 21:30 Tellef Raabe
  • 22:30 Ludvig Moon
  • 23:30 Over The Trees

KAMPEN BISTRO

  • 21:00 Pelicat
  • 22:00 Antler

KULTURHUSET

  • 19:30 Hanne Fjeldstad
  • 20:30 Motorsegler
  • 21:30 Krokofant
  • 22:30 Elvic Kongolo

LAST TRAIN

  • 23:00 Bokassa
  • 00:00 The Cheaters

LITTERATURHUSET

  • 19:00 Snikkikk med Pedro Carmona-Alvarez
  • 21:00 Hiphoppoetikk med Emile The Duke, Ivan Ave, Mira Berggrav Refsum og Synne Øverland Knudsen
  • Ivan Ave og Fred Fades spiller skiver etterpå.

MIR

  • 20:00 Live Foyn Friis
  • 21:00 Sgrow
  • 22:00 Therese Aune

MONO

  • 21:00 Tone Hille Bringsdal
  • 22:00 Rivera
  • 23:00 Dig Deeper
  • 00:00 MEHK

PARKTEATRET (fri alder)

  • Presenteres av Yngling
  • 19:00 Sløtface
  • 20:00 Cezinando

POSTKONTORET

  • 20:00 Shit City
  • 21:00 Gerilja
  • 22:00 Kosmik Boogie Tribe

REVOLVER

  • 18:00 Morten Myklebust
  • 19:00 Frode Granum Stang
  • 20:15 Nelly’s Crush
  • 21:30 Wet Dreams
  • 22:45 Outer Limit Lotus
  • 00:00 The Switch

SUBSCENE (fri alder)

  • 20:00 Syndrom
  • 21:00 Tirades
  • 22:00 Panda Panda
  • 23:00 High Tone Low

SUKKERBITEN

  • 18:00 Maraton
  • 19:30 Mando Diao (SE)

TILT

  • 19:00 BLØSH
  • 20:00 Shakanaka
  • 21:00 Magnus Bechmann
  • 22:00 Strange Hellos
  • 23:00 Kajander

UHØRT

  • 20:00 SQRK
  • 21:00 NRWY
  • 22:00 Kelvin
  • 23:00 Radio 9

VERKSTEDET

  • 19:30 Ludvig Moon
  • 20:30 Skóg
  • 21:30 Simen Mitlid
  • 22:30 Frances Wave
  • 23:30 Sauropod

THE VILLA

  • 21:00 Strangelove
  • 21:45 Baya
  • 22:30 Carl Louis
  • 23:15 Coucheron
  • 00:15 Nils Noa
  • Pluss DJ-sett fra Charlotte T & Nils Noa mellom slagene.

VULKAN ARENA/POKALEN

  • 20:30 POKALEN Ocean Dweller
  • 21:00 VULKAN Spectral Haze
  • 21:30 POKALEN Sibiir
  • 22:00 VULKAN Nekromantheon
  • 22:40 POKALEN Attan
  • 23:10 VULKAN Voivod (CA)

ØSTKANTEN BLUESKLUBB PÅ HERR NILSEN

  • 19:00 Silver Lining
  • 20:00 MK’s Marvellous Medicine
  • 21:00 Tito Lausteen Quartet
  • 22:00 Pristine
  • 23:00 SKADA

TBA:

  • Chain Wallet

Les mer om

  1. Øyafestivalen

Relevante artikler

  1. OSLO
    Publisert:

    Ni artister å se opp for under Øyafestivalens klubbdag.

  2. OSLO
    Publisert:

    Lager Øya-fest i gammelt museum

  3. BYLIV
    Publisert:

    Glem Øya: Dette er Oslos største festivaluke

  4. BYLIV
    Publisert:

    Ekspertene gir deg sin guide til Bylarm

  5. OSLO
    Publisert:

    99 grunner til å glede seg til konsertåret 2017

  6. BYLIV
    Publisert:

    I påsken kan du oppleve heksebrenning på scenen