Byliv

Disse spiller på Øya – og rundt i byen

Det blir full rulle i Tøyenparken og byen rundt fra tirsdag til lørdag. Her er oversikten over alle som spiller på og utenfor festivalområdet.

Outkast spiller på Øya torsdag kl. 21.10 Jean-Christophe Bott

  • Aftenposten Redaksjon

Mayhem er berømt – eller beryktet – for sine sceneshow. Vokalist Attila Csihar og bassist Jørn "Necrobutcher" Stubberud under Infernofestivalen 2010, Gitte Johannessen

sz47a48d-SqfLfAMJLf.jpg Balazs Mohai

Robyn og Röyksopp fikk opp feststemningen blant 7000 i et fullsatt Bill Graham Civic Auditorium i San Francisco tidligere i år. Fredag kl. 21.15 ser du dem på Øya. Jan Gunnar Furuly

Klubbdagen, tirsdag:

Ole Torjus, Dattera Til Hagen, 17:00

Vegard Bleken, Revolver, 17:00

5 Elementer (under 18), Parkteatret, 17:30

Let’s Be Light, Dattera Til Hagen, 18:00

Rebecca Thorsen, Internasjonalen, 18:00

Lady Moscow , Gamla, 19:00

Fay Wildhagen, Internasjonalen, 19:00

Intertwine, Dattera Til Hagen, 19:00

Odd Loves To Dance , Mir, 19:00

Silja Sol, Tilt, 19:00

NRWY, Østkanten Bluesklubb hos Herr Nilsen, 19:00

Antler, Blå, 19:30

Feelings, Kulturhuset, 19:30

Dig Deeper, Revolver, 19:30

Janne Hea, The Crossroad Club, 20:00

Tomorrow We Move To Hawaii, Dattera Til Hagen, 20:00

Rydin, Fisk & Vilt, 20:00

Juicer, Gamla, 20:00

Sigrid Raabe, Internasjonalen, 20:00

Lumikide, Mir, 20:00

Silkeramp, Palace Grill, 20:00

Happy Tosh, Sound Of MU, 20:00

At Your Leisure, Tilt, 20:00

Koèju, Vanguard, 20:00

Cattle Decapitation, Vulkan (Pokalen), 20:00

Astro Sonic, Blå, 20:20

Sauropod, Kulturhuset, 20:30

Banzai Love, Revolver, 20:30

DRM Klikk, Sawol, 20:30

Tombstones, Vulkan, 20:30

BLØSH, Østkanten Bluesklubb hos Herr Nilsen, 20:30

Pokal, The Crossroad Club, 21:00

Broen, Dattera Til Hagen, 21:00

Aact Rraiser, Fisk & Vilt, 21:00

Vito, Gamla, 21:00

Støv, Internasjonalen, 21:00

Spurv, John Dee, 21:00

Magnus Moriarty, Kampen Bistro, 21:00

S.L.Y.C., Mir, 21:00

Haust, Mono, 21:00

Eon Hood, Sound Of MU, 21:00

Condor, Vulkan (Pokalen), 21:00

Silver Street, Tilt, 21:00

Heroes & Zeros, Blå 21:10

Frøkedal & Familien , Klubbdagen 21:30

Sophie’s Garden, Palace Grill 21:30

5 Elementer (over 18) , Parkteatret 21:30

The Cables, Revolver 21:30

Cezinando, Sawol 21:30

Rich Girl Funeral, Vanguard 21:30

Pentagram Chile , Vulkan 21:30

Traumahelikopter , Blå 22:00

O. Martin , The Crossroad Club 22:00

Svømmebasseng , Dattera Til Hagen 22:00

Mmm, Fisk & Vilt 22:00

MK’s Marvellous Medicine, Gamla 22:00

Psyence Fiction, Internasjonalen 22:00

Kindred Fever, John Dee 22:00

Línt, Kampen Bistro 22:00

Glaciers , Mir 22:00

Masselys, Sound Of MU 22:00

Slutface, Tilt 22:00

Alfahanne, Vulkan (Pokalen) 22:00

Marcus Løvdal Band , Østkanten Bluesklubb hos Herr Nilsen 22:00

Shitrich, Jaeger 22:30

Spectral Haze , Kulturhuset 22:30

Darling West, Revolver 22:30

Fredfades & Ivan , Ave Sawol 22:30

Ökogym, Vanguard 22:30

Jesus Fucking Christ , Blå 22:50

Kosmik Boogie Tribe , The Crossroad Club 23:00

folkE, Fisk & Vilt 23:00

Pybanen , Gamla 23:00

Shevils, John Dee 23:00

Jonas V. & Petter Beyer, Jaeger 23:00

Volume, Last Train 23:00

Kollwitz, Mono 23:00

Petter Baarli og Østkanten Bluesklubb kan du se på Herr Nilsen klokken 23.30 tirsdag. Gitte Johannessen / NTB Scanpix

Possessed, Vulkan 23:00 Degos, Jaeger 23:30

Seven Doors Hotel , Revolver 23:30

Oter , Sawol 23:30

Mantar, Vulkan (Pokalen) 23:30

Petter Baarli, Østkanten Bluesklubb, Herr Nilsen 23:30

Pow Pow, Blå 23:40

Electric Eye, The Crossroad Club 00:00

Minnie-Oh, Fisk & Vilt 00:00

Ondt Blod , John Dee 00:00

Herreløse , Jaeger 00:00

Beglomeg Last Train 00:00

Moon Relay Mono 00:00

Metoo The Villa 00:00

KUUK Blå 00:30

Stylo-G Jaeger 00:30

Control Voltage Khomeini The Villa 01:00

Raggabalder + Safari Sound (SE) Jaeger 01:15

Onsdag

Monica Heldal Amfiet 14.15

Spidergawd Sirkus 15:00

Kolstø / Atlanter / Frøkedal Vindfruen 15:00

Kråkesølv Amfiet 15:45

Kråkesølv spiller på Amfiet klokken 15.45. Gitte Johannessen

Brody Dalle Hagen 15:50 Emilie Nicolas Sirkus 16:35

Morudes Vindfruen 16:35

The Districts Hagen 17:25

Rival Sons Amfiet 17:25

Gesaffelstein Sirkus 18:15

Jonathan Wilson Vindfruen 18:20

Earthless Hagen 19:15

The National Amfiet 19:20

Jon Hopkins Sirkus 20:20

Fredfades & Ivan Ave Biblioteket 20:20

Thomas Dybdahl Vindfruen 20:25

Fay Wildhagen Biblioteket 21:00

Proviant Audio Hagen 21:20

Onsdag er det duket for Queens of the Stone Age klokken 21.30. Chris Pizzello

Queens Of The Stone Age Amfiet 21:30 Clean Bandit Sirkus 22:00

Øyanatt onsdag

Truckfighters (SE) + Carnival Kids Parkteatret 23:30

Cleo og Kristin Amparo + Broke ’N Tipsy Revolver 23:30

Poliça + Clean Bandit (DJ-sett) Vulkan 23:30

Lee Bains III & The Glory Fires The Crossroad Club 23:30

Hvitmalt Gjerde, her under By:Larm, spiller med The Growlers på John Dee klokken 23.30 onsdag. Aleksander Andersen / Paragon Fe

The Growlers (US) + Hvitmalt Gjerde John Dee 23:30 Solen (SE) + Erlend Ropstad Mono 23:30

Forest Swords (UK) + Tremoro Tarantura Blå 23:30

Floating Points Jaeger 23:30

Lorentz (SE) + Mathias Rødahl & Brotell Sawol 23:30

Grandmaster Flash Stratos 23:30

Torsdag

Egil Olsen, Amfiet 14:15

Hanne Kolstø, Sirkus 14:55

Daniel Kvammen, Vindfruen 14:55

Yoguttene, Hagen 15:40

Conor Oberst, Amfiet 15:40

Jungle, Sirkus 16:30

Johndoe, Vindfruen 16:35

St. Lucia, Hagen 17:15

Kaveh, Amfiet 17:20

Bill Callahan, Sirkus 18:05

Blood Orange, Vindfruen 18:10

Janelle Monáe, Amfiet 19:05

Lower, Hagen 19:10

Outkast spiller på Øya torsdag kl. 21.10 Jean-Christophe Bott

Girl Army, Biblioteket 20:05 Little Dragon, Vindfruen 20:10

Future, Sirkus 20:10

Thulsa Doom, Hagen 21

Outkast, Amfiet 21:10

Skambankt, Sirkus 22

Øyanatt torsdag

Blues Pills (SE/FR/US) + The Devil and The Almighty Blues, Parkteatret 23:30

Night Beats, Revolver 23:30

Tensnake (DE) + Kidnap Kid (UK) + Coucheron, Vulkan 23:30

Circa Waves, The Crossroad Club 23:30

Novo Amor (UK) + Tellef Raabe, John Dee 23:30

Mutual Benefit, Mono 23:30

Octave One + Levon Vincent, Sunkissed på Blå 23:30

Robert Owens, Jaeger 23:30

Naomi Pilgrim (SE) + Jungle (UK) DJ-sett, Popsenteret 23:30

Linda Pira (SE) + DJ Liz, Sawol 23:30

€UROCRATS AKA AEROPLANE (BE) & DIMITRI FROM PARIS (FR), Stratos 23:30

Anthony “Shake” Shakir (US) + Marquis Hawkes (UK), Dattera Til Hagen 23:30

Fredag

Comet Kid, Amfiet 14:15

Bloody Beach, Vindfruen 14:55

Farao, Sirkus 14:55

John Wizards, Hagen 15:35

I Was A King, Amfiet 15:40

Deafheaven, Sirkus 16:25

Store P, Vindfruen 16:25

The Horrors, Amfiet 17:10

Lulu James, Hagen 17:15

Neutral Milk Hotel, Vindfruen 18:05

Neneh Cherry, Sirkus 18:10

Joey Bada$$, Hagen 19:05

Highasakite, Amfiet 19:10

Få med deg Highasakite på Amfiet fredag 19.10.

Dagens Ungdom, Biblioteket 20 Gojira, Vindfruen 20:05

Kelela, Sirkus 20:15

Janne Hea, Biblioteket 20:40

Obliteration, Hagen 21:10

Röyksopp & Robyn, Amfiet 21:15

Mayhem, Sirkus 22

Øyanatt fredag

Dave Mack, Leiligheten (Rockefeller) 23.30

Eleanor Friedberger, Revolver 23:30

Lindstrøm + Moullinex (PT), Vulkan 23:30

Johnny Hootrock (US/NO) + Vossa Rebels, Gamla 23:30

Seinabo Sey, Parkteatret 23:30

Fagernes Yacht Klubb, Rockefeller 23:30

Mugison, The Crossroad Club 23:30

Shlohmo, Blå 23:30

Robert Hood, Jaeger 23:30

Femme (UK) + Tomas Barfod (DK), Popsenteret 23:30

Official Joey Bada$$ afterparty, Sawol 23:30

Jillionaire, Stratos 23:30

Graze, Dattera Til Hagen 23:30

Krokofant + Invader Ace (SE/NO) , Kampen Bistro 23:30

tINI (DE) + Nils Noa, The Villa 23:30

Lørdag

Stein Torleif Bjella, Amfiet 13

Bow To Each Other, Vindfruen 13:50

Barnekonsert med Bare Egil Band, Biblioteket 13:50

Angel Olsen, Amfiet 14:25

Sea Change, Hagen 14:25

Vilde Tuv, Sirkus 15:10

Nadine Shah, Vindfruen 15:15

Hjerteslag, Hagen 15:55

Sharon Van Etten, Amfiet 16

Omar Souleyman, Sirkus 16:35

Aurora Aksnes, Vindfruen 16:50

Mac DeMarco, Hagen 17:25

Mapei, Amfiet 17:30

Neko Case, Vindfruen 18

Slowdive, Sirkus 18:20

Bryan Ferry, Amfiet 19:25

Royal Blood, Hagen 19:30

DARKSIDE, Sirkus 20:20

Lugn, Biblioteket 20:25

King Midas, Vindfruen 20:30

Todd Terje avslutter festivalen på den største scenen klokken 21.40. NTB Tema

The Pinkertons, Biblioteket 21 Bombino, Hagen 21:20

Todd Terje, Amfiet 21:40

Oslo Ess, Sirkus 22

Øyanatt lørdag

Justus Köhncke (DE) + Isaac Ferry (UK), Jaeger 23.30

Cashmere Cat + Drippin + Rytmeklubben, Vulkan 23:30

INVSN, Revolver 23:30

Spinning Jennies (SE) + Brokeland Bullets, Gamla 23:30

Deathcrush + Baby In Vain (DK), John Dee 23:30

Boogarins, The Crossroad Club 23:30

Reptile Youth +++, Sunkissed, Blå 23:30

Roosevelt (DE) + Shari Vari, Popsenteret 23:30

Harry Love, Sawol 23:30

Jax Jones, Stratos 23:30

Jay Daniel, Dattera Til Hagen 23:30

DJ Tennis (IT) + Luftwaffel, The Villa 23:30

  1. Les også

    Rocky gjør Øya – for Osloby

  2. Les også

    Festivaltypene på Øya

  3. Les også

    Lysløype til Øyafestivalen

Vi videreutvikler våre artikler.
Hjelp oss å forbedre, gi din tilbakemelding.
Gi tilbakemelding

Les mer om

  1. Øyafestivalen

Relevante artikler

  1. BYLIV

    Mørkt og hardt på Vulkan, elektronika på The Villa og roots på Herr Nilsen

  2. BYLIV

    Lysløype til Øyafestivalen

  3. OSLOBY

    Ni artister å se opp for under Øyafestivalens klubbdag.

  4. OSLOBY

    Lyden av februar

  5. BYLIV

    Den store festivalmåneden

  6. BYLIV

    Rocky gjør Øya – for Osloby