Landu - Den nye krigeren
<p>Med mohawk-frisyre som snytt ut fra filmhelten Mr. T i A-team, framstår Christian Landu Landu som Vikings nye midtbanekriger.</p>
— Joda, jeg trives som sentral midtbanespiller, sier 19-åringen til Aftenbladet.no.
Etter å vikariert som høyreback, midtstopper og kantspiller med vekslende hell, ser det ut til at den tidligere Tasta-spilleren nå har funnet sin rolle i Viking. Landu Landu var god som anker mot FK Haugesund, og enda bedre mot Brann. Mot Stabæk søndag tyder alt på at han får ny tillit i samme posisjon.
— Det har fungert greit. Spesielt i andre omgang mot Brann synes jeg det var kjekt å spille, sier han.
Statistikksenter Eliteserien:
Hareide skryter
Trener Åge Hareide har også likt Landu Landu i ankerrollen på midtbanen.
— Selv om Valon Berisha, Birkir Bjarnason og Erik Nevland nå er tilgjengelig, vurderer jeg å benytte Christian Landu Landu fra start mot Stabæk. Det kan se ut som vi har funnet et godt anker i ham. Jeg tror han bare kommer til å bli bedre og bedre i rollen. Jeg har sett dette på trening og er ikke veldig overrasket over steget han har tatt, sier Hareide.
På vei, ikke friskmeldt
Likevel mener Landu Landu det er for tidlig å friskmelde Viking:
— Vi er på vei, igjen tvil om det, og må bygge videre på det vi viste mot Brann. Ikke minst fikk vi en herlig opptur etter mange tap. Det har tæret på å stadig tape kamper der jeg følte vi var godt med. Nå fikk vi marginene på vår side, og jeg gleder meg virkelig til å møte Stabæk. Det er et spillende lag, som jeg tror kan passe oss godt.
Mr. T
Mange har hengt seg opp i Viking-spillerens nye hårfrisyre. Den ligner til forveksling Mr. T (Laurence Tureaud), en amerikansk skuespiller og tidligere fribryter som spilte bokseren ”Clubber Lang” i filmen Rocky 3 og karakteren ”B.A. Baracus” i tv-serien The A-Team.
ORGINALEN: «Mr.T» fra tv-serien «A-TEAM».— Jeg kan ikke nekte for at jeg har fått høre det noen ganger. Men egentlig er det ikke noen direkte kopi av Mr. T. Jeg var hjemme hos en kamerat i sist uke, og da ble vi enige om å klippe hverandre. Det er hans påfunn dette her, og ikke inspirert av noe spesielt, sier Landu Landu.
- Hvordan har responsen vært hos jentene?
— Litt varierende. Jeg har fått både positive og negative tilbakemeldinger på frisyren , humrer han.
Eliteserien
S | V | U | T | M | P | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Molde | 18 | 13 | 3 | 2 | 38 – 1721 | 42 | ||
2 | Bodø/Glimt | 18 | 11 | 4 | 3 | 48 – 2028 | 37 | ||
3 | Lillestrøm | 18 | 11 | 4 | 3 | 32 – 1616 | 37 | ||
4 | Rosenborg | 18 | 9 | 7 | 2 | 36 – 2214 | 34 | ||
5 | Viking | 18 | 8 | 5 | 5 | 32 – 257 | 29 |
- Champions League-kvalifisering
- Conference League-kvalifisering
- Nedrykkskvalifisering
- Nedrykk
Mest lest akkurat nå
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5