Dårlig nytt for Solskjærs United: Ny stjernespiller skadet
Manchester United-spiss Marcus Rashford sliter med ankelen og står over Englands to kommende landskamper.
Marcus Rashford (til venstre), her etter sin avgjørende scoring mot Paris Saint-Germain i mesterligaen, reiser hjem fra Englands samling med skade. Foto: François Mori / AP / NTB scanpix
- NTB
Det bekrefter Manchester United torsdag kveld.
Rashford står over kampene mot Tsjekkia og Montenegro, og skal i stedet konsentrere seg om å bli spilleklar til Uniteds ligakamp mot Watford neste helg.
– Han har vært med det medisinske teamet hele uken. Det er tydelig at han ikke blir klar til kampene våre, så vi har sendt ham tilbake til klubben, bekrefter England-manager Gareth Southgate på en pressekonferanse.
Rashford har vært en nøkkelspiller for Ole Gunnar Solskjærs lag siden nordmannen kom til klubben. 21-åringen har scoret åtte mål siden nordmannen tok over United i desember.
Solskjær har slitt mye med skader den siste tiden, og kan risikere å være uten flere viktige brikker etter landslagspausen. Rashford er nemlig ikke den eneste United-spilleren som må stå over kamper for landet sitt. Også Luke Shaw, Anthony Martial, Romelu Lukaku og Nemanja Matic sliter med skader.
Rashfords forfall er også det siste i en lang rekke for Englands landslag. I tillegg til 21-åringen og lagkompis Shaw er Fabian Delph, John Stones, Ruben Loftus-Cheek og Trent Alexander-Arnold skadde.
Premier League
S | V | U | T | M | P | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Manchester City | 32 | 23 | 5 | 4 | 67 – 2344 | 74 | ||
2 | Manchester United | 31 | 18 | 9 | 4 | 61 – 3427 | 63 | ||
3 | Leicester City | 31 | 17 | 5 | 9 | 55 – 3718 | 56 | ||
4 | West Ham United | 31 | 16 | 7 | 8 | 51 – 3912 | 55 | ||
5 | Chelsea | 31 | 15 | 9 | 7 | 50 – 3119 | 54 |
- Champions League
- Europaliga
- Nedrykk