Skadet Helland går glipp av Glimt-kampen: - Jeg prøver å være smart

Rosenborg må klare seg uten to nøkkelspillere i Nord-Norge.

Pål André Helland blir igjen i Trondheim når serielederen jakter nye poeng på Aspmyra.

Mens resten av Rosenborg-laget lørdag gjorde sine siste forberedelser til helgens kamp, trente lyskeskadede Pål André Helland for seg selv på treningssenter.

Han blir ikke med til Bodø i morgen. Det gjør heller ikke Stefan Strandberg, som sliter med et overbelastet kne.

— Hadde det vært en cupfinale, så hadde jeg sikkert spilt. Men jeg prøver prøver å være smart, selv om det ikke er så lett, sier Helland.

Les også

Rosenborg med nytt bud på de Lanlay

Første uka passert

25-åringen har en muskelskade i lysken som Rosenborgs medisinske støtteapparat forventet det kom til å ta én til to uker å bli bra av.

— Nå er det akkurat én uke i dag, og foreløpig kan han ikke spille. Men det blir i løpet av neste uke, sier medisinsk koordinator i klubben, Haakon Schwabe.

To kamper neste uke

Torsdag spiller Rosenborg returkampen mot Vikingur i europaliga-kvalifiseringen.

Tre dager senere kommer Odd på besøk på Lerkendal.

— Det bør være greit til torsdag, om jeg trengs da. Hvis ikke blir jeg i hvert fall klar til Odd-kampen, slår Helland fast.

Eliteserien

SVUTMP
1Bodø/Glimt00000000
1Brann00000000
1FK Haugesund00000000
1HamKam00000000
1Lillestrøm00000000
  • Champions League-kvalifisering