Årsverste av U21-landslaget
<p>U21-landslagstrener Per Joar Hansen mener Norge spilte til strykkarakter i 75 minutter i 0-3-tapet borte mot Skottland.</p>
Skottene hadde full kontroll i det meste av oppgjøret i Glasgow. Det synes Hansen var svært skuffende.
– Det var rett og slett pissdårlig, og Skottland vant fullt fortjent. Vi hang med det første kvarteret, men utenom det var det strykkarakter til alle, sa U21-sjefen til fotball.no.
Trener Hansen tok også sin del av skylden for nederlaget. Han forklarer at Norge konsentrerte seg om å bruke ballen i det offensive spillet og flytte midtbanespillerne opp på banen. Men verken pasningsspillet eller det defensive satt som det skulle.
– Strukturen var veldig dårlig og de siste to målene var for enkle, erkjente Hansen.
Oppgjøret i Skottland skulle brukes som oppkjøring til kvalifiseringskampen mot Island 6. september. Den tidligere Rosenborg-, Aalesund— og Ranheim-treneren innrømmer at U21-landslaget var langt unna ønsket nivå.
– Skottland er et lag vi i utgangspunktet skal spille jevnt mot, men det klarte vi ikke i dag. Dette er det verste tapet jeg har hatt med U21-landslaget, konstaterte Hansen.
Kampfakta:
Skottland - Norge 3-0 (1-0)
1654 tilskuere
Mål: 1-0 Tom Cairney (20), 2-0 Ryan Jack (72), 3-0 Stuart Armstrong (75).
Dommer: Padraigh Sutton, Irland.
Gult kort: Ross Perry, Jonathan Russel og Jordan Rhodes, Skottland.
Norge (4-3-3): Arild Østbø (Anders Kristiansen fra 46.) – Vegar Eggen Hedenstad, Håvard Nordtveit, Simen Wangberg (Jørgen Hammer fra 46.), Stefan Strandberg – Markus Henriksen (Magnus Wolff Eikrem fra 46.), Abdisalam Ibrahim (Remi Johansen fra 76), Anders Konradsen – Harmeet Singh (Yann Erik de Lanlay fra 46.), Jo Inge Berget (Mushaga Bakenga fra 60.), Valon Berisha. (©NTB)
Mest lest akkurat nå
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5