Fotball

Lurer du på hvordan det gikk i oppkjøringen? Her får du full oversikt.

Sjekk hvordan din klubb og konkurrentene har gjort det i sesongoppkjøringen.

KLARE FOR NY SESONG: Fra venstre Branns Kristoffer Barmen, Rosenborgs Pål André Helland og Vikings Zymer Bytyqi.
  • Roar Lyngøy

Fredag 11. mars sparkes eliteserien i gang. Under kan du se hvordan det har gått i treningskampene i vinter:

Aalesund

22. januar: Aalesund – Brattvåg 3-1 LES MER

Hans-Erik Eriksens Hødd ble for sterke for Aalesund.

31. januar: Aalesund – Hødd 0-2 LES MER6. februar: Aalesund – SJK 2-1 LES MER

13. februar: Djurgården – Aalesund 2-0 LES MER

20. februar: Aalesund – Koper 2-2 LES MER

23. februar: Aalesund – Hibernians 4-1 LES MER

1. mars: Aalesund – Kristiansund 3-3 LES MER

5. mars: Molde – Aalesund 2-0 LES MER

  • Kilde: Aalesunds hjemmeside

Bodø/Glimt

22. januar: Stålkameratene – Bodø/Glimt 0-3

29. januar: Bodø/Glimt – Start 2-0

5. februar: Bodø/Glimt – Tromsø 0-1

22. februar: Bodø/Glimt – Mjøndalen 0-0

29. februar: Bodø/Glimt – Lillestrøm 0-1

3. mars: Bodø/Glimt – Mo 5-0

6. mars: Sarpsborg 08 – Bodø/Glimt 4-0

Brann

Bismar Acosta satte inn 2-1 mot Elfsborg.

1. februar: Brann – Elfsborg 2-1 LES MER5. februar: Brann – Jönköpings Södra 1-1 LES MER

13. februar: Sogndal – Brann 2-1 LES MER

19. februar: Åsane – Brann 0-0 LES MER

24. februar: Brann – Rubin Kazan 0-0 LES MER

28. februar: Brann – Haugesund 1-1 LES MER

6. mars: Brann – Tromsø 0-3 LES MER

Haugesund

23. januar: Haugesund – Stord 6-0

3. februar: Dnipro Dnipropetrovsk – Haugesund 1-0

9. februar: Vard – Haugesund 0-0

14. februar: Viking – Haugesund 1-4

20. februar: Sogndal – Haugesund 0-3

25. februar: Haugesund — Hødd 2-0

28. februar: Brann – Haugesund 1-1

6. mars: Haugesund – Sandnes Ulf 4-0

Lillestrøm

17. januar: Lillestrøm – Ullensaker/Kisa 1-0

26. januar: Grasshopper – Lillestrøm 3-3

5. februar: Lillestrøm – Fredrikstad 2-0

13. februar: Lillestrøm – Sarpsborg 08 2-0

20. februar: Lillestrøm – Newcastle United 1-2

29. februar: Bodø/Glimt – Lillestrøm 0-1

5. mars: Odd – Lillestrøm 1-1

Molde

24. januar: Kristiansund – Molde 1-0 LES MER

1. februar: Molde – Krylja Sovetov 1-2 LES MER

Fredrik Aursnes scoret i straffesparkkonkurransen mot AIK, en duell svenskene vant 4-2.

5. februar: Molde – AIK 1-1 LES MER9. februar: Molde – IFK Göteborg 1-2 LES MER

1. mars: Molde – Mjøndalen 3-3 LES MER

5. mars: Molde – Aalesund 2-0 LES MER

6. mars: Kristiansund – Molde 1-4 LES MER

Odd

25. januar: Odd – Lovech 0-2

27. januar: CSKA Moskva – Odd 0-2

5. februar: Strømsgodset – Odd 1-2

8. februar: Häcken – Odd 0-2

11. februar: Elfsborg – Odd 3-1

17. februar: Rosenborg – Odd 1-0 LES MER

5. mars: Odd – Lillestrøm 1-1

Rosenborg

Rosenborg hadde ingen problemer med å ta seg av Byåsen.

6. februar: Rosenborg – Byåsen 3-1 LES MER13. februar: Rosenborg – Kristiansund 7-3 LES MER

17. februar: Rosenborg – Odd 1-0 LES MER

21. februar: FC København – Rosenborg 2-1 LES MER

24. februar: Rosenborg – FC Rostov 1-0 LES MER

29. februar: Rosenborg – FC Shakhtyor 0-0 LES MER

6. mars: Viking – Rosenborg 1-1 LES MER

Sarpsborg 08

30. januar: IFK Göteborg – Sarpsborg 08 1-0

13. februar: Lillestrøm – Sarpsborg 08 2-0

18. februar: Start – Sarpsborg 08 2-1 LES MER

21. februar: Sarpsborg 08 – Rubin Kazan 0-1

6. mars: Sarpsborg 08 – Bodø/Glimt 4-0

Sogndal

23. januar: Sogndal – Shanghai SIPG 2-1

5. februar: Sogndal – Raufoss 1-1

7. februar: Sogndal – Florø 0-2

13. februar: Sogndal – Brann 2-1

17. februar: Sogndal – Førde 2-2

20. februar: Sogndal – Haugesund 0-3

25. februar: Sandefjord – Sogndal 0-3

29. februar: Sogndal – Tromsø 0-0

6. mars: Sogndal – Hødd 2-2

Stabæk

22. januar: Stabæk – Follo 3-0

31. januar: Stabæk – Terek Grozny 0-2

3. februar: Viktoria Plzeň – Stabæk 2-0

5. februar: Stabæk – Legia Warszawa 0-2

14. februar: IFK Göteborg – Stabæk 2-0

20. februar: Stabæk – Vålerenga 1-2

23. februar: Amkar Perm — Stabæk 2-1

27. februar: Rostov - Stabæk 2-0

5. mars: Mjøndalen – Stabæk 1-0

Start

Her jubler Start-laget over ett av sine fire mål mot Vindbjart.

22. januar: Start – Vindbjart 4-1 LES MER29. januar: Bodø/Glimt – Start 2-0 LES MER

5. februar: Start – Viking 2-1 LES MER

12. februar: Start – Jerv 1-1 LES MER

18. februar: Start – Sarpsborg 08 2-1 LES MER

22. februar: Sandnes Ulf — Start 0-2 LES MER

5. mars: Start – Sandefjord 0-2 LES MER

Strømsgodset

24. januar: Strømsgodset – Piast Gliwice 2-1

26. januar: Dinamo Zagreb – Strømsgodset 0-2

29. januar: Strømsgodset – Lovech 0-1

5. februar: Strømsgodset – Odd 1-2

17. februar: Dinamo Kiev – Strømsgodset 2-1

21. februar: Strømsgodset – Dinamo Moskva 1-1

25. februar: Strømsgodset – Shakhtyor 2-0

5. mars: Strømsgodset – Vålerenga 3-3

Tromsø

22. januar: Tromsø – Finnsnes 3-1 LES MER

29. januar: Alta – Tromsø 2-3 LES MER

5. februar: Bodø/Glimt – Tromsø 0-1 LES MER

Aron Sigurdarson i kampen mot Hammarby.

11. februar: GIF Sundsvall — Tromsø 2-0 LES MER13. februar: Hammarby – Tromsø 2-1 LES MER

26. februar: Tromsø - Krylyva Sovetov 3-0 LES MER

29. februar: Sogndal – Tromsø 0-0 LES MER

6. mars: Brann – Tromsø 0-3 LES MER

Viking

5. februar: Start – Viking 2-1 LES MER

10. februar: Viking – Bryne 4-1 LES MER

14. februar: Viking – Haugesund 1-4 LES MER

24. februar: Viking – Dinamo Moskva 0-0 LES MER

27. februar: Viking - Anzji 0-1 LES MER

6. mars: Viking – Rosenborg 1-1 LES MER

Vålerenga

23. januar: Kongsvinger – Vålerenga 0-2

3. februar: Vålerenga – CSKA Moskva 1-4

6. februar: Vålerenga – Lovech 1-1

13. februar: Vålerenga – Flora 0-1

20. februar: Stabæk – Vålerenga 1-2

24. februar: Vålerenga - Anzji 1-2

1. mars: Marbella - Vålerenga 0-4

5. mars: Strømsgodset – Vålerenga 3-3

Les også

  1. Dette er alle overgangene i Tippeligaen

Eliteserien

SVUTMP
1Bodø/Glimt27177354233158
2Molde27165664362853
3Viking2714675244848
4Rosenborg27127853391443
5Kristiansund27134103539-443
  • Champions League-kvalifisering
  • Conference League-kvalifisering
  • Nedrykkskvalifisering
  • Nedrykk

Les mer om

  1. Eliteserien
  2. Aalesunds FK
  3. Bodø/Glimt
  4. SK Brann
  5. FK Haugesund
  6. Lillestrøm SK
  7. Molde FK