Fotball

Slik blir eliteserien 2013

<p>Kampoppsettet offentliggjort.</p>

Oslo 20120728.MAGNE SIMONSEN GIR MOLDE 10-1 LEDELE MOT MOLDE I LØRDAGENS ELITESRIEKAMP PÅ ÅRÅSEN OG SPILLERENE JUBLER.Foto: Terje Bendiksby / NTB scanpix
  • Reidar Løfaldli
  • Jakob Priesner
Oslo 20120728.MAGNE SIMONSEN GIR MOLDE 10-1 LEDELE MOT MOLDE I LØRDAGENS ELITESRIEKAMP PÅ ÅRÅSEN OG SPILLERENE JUBLER.Foto: Terje Bendiksby / NTB scanpix

Serieoppsettet for neste års eliteserie ble i dag offentliggjort. Der ble det blant annet klart at tidligere Viking Kjell Jonevret tar i mot sin gamle klubb, Molde, på Viking stadion i første serierunde. Et annet storoppgjør i første runde er Brann mot Vålerenga i Bergen.

Legg merke til at de fleste kampene kommer til å bli flyttet.

For neste sesong spilles bare tre kamper på det tradisjonelle tidspunktet søndag klokken 18.00. Resten av kampene spres utover helgen.

Spilletidspunktene for Tippeligaen 2013:

  • 1 kamp fredag kl 19.00 på TV2 Zebra
  • 1 kamp lørdag kl 15.30 på C More (betal-TV)
  • 1 kamp lørdag kl 18.00 på C More (betal-TV)
  • 1 kamp søndag kl 15.30 på C More (betalt-TV)
  • 3 kamper søndag kl 18.00 på C More (betal-TV)
  • 1 kamp søndag kl 19.00 på TV2

Det kan forekomme avvik på dette oppsettet i løpet av sesongen, f.eks i forbindelse med midtukerunder.

Hele terminlisten:

  • = disse kampene vil ikke bli flyttet

Runde 1, søndag 17/3

Lillestrøm-Sarpsborg 08

Brann-Vålerenga

Odd Grenland-Rosenborg

Strømsgodset-Sandnes Ulf

Aalesund-Haugesund

Viking-Molde

Start-Hønefoss

Sogndal-Tromsø

Runde 2, mandag 1/4

Molde-Lillestrøm

Sandnes Ulf-Aalesund

Rosenborg-Brann

Vålerenga-Sogndal

Haugesund-Start

Hønefoss-Strømsgodset

Tromsø-Odd Grenland

Sarpsborg 08-Viking

Runde 3, søndag 7/4

Sandnes Ulf-Haugesund

Lillestrøm-Viking

Brann-Molde

Odd Grenland-Vålerenga

Strømsgodset-Sarpsborg 08

Aalesund-Hønefoss

Start-Tromsø

Sogndal-Rosenborg

Runde 4, søndag 14/4

Molde-Sogndal

Lillestrøm-Brann

Rosenborg-Start

Vålerenga-Strømsgodset

Viking-Odd Grenland

Hønefoss-Haugesund

Tromsø-Sandnes Ulf

Sarpsborg 08-Aalesund

Runde 5, søndag 21/4

Sandnes Ulf-Hønefoss

Brann-Viking

Odd Grenland-Molde

Strømsgodset-Lillestrøm

Aalesund-Tromsø

Haugesund-Rosenborg

Start-Vålerenga

Sogndal-Sarpsborg 08

Runde 6, søndag 28/4

Molde-Strømsgodset

Lillestrøm-Start

Brann-Odd Grenland

Rosenborg-Sandnes Ulf

Vålerenga-Aalesund

Viking-Sogndal

Tromsø-Haugesund

Sarpsborg 08-Hønefoss

Runde 7, søndag 5/5

Sandnes Ulf-Vålerenga

Odd Grenland-Lillestrøm

Strømsgodset-Viking

Aalesund-Rosenborg

Haugesund-Sarpsborg 08

Hønefoss-Tromsø

Start-Molde

Sogndal-Brann

Runde 8, torsdag 9/5

Molde-Aalesund

Lillestrøm-Sogndal

Brann-Start

Odd Grenland-Strømsgodset

Rosenborg-Tromsø

Vålerenga-Hønefoss

Viking-Haugesund

Sarpsborg 08-Sandnes Ulf

Runde 9, søndag 12/5

Sandnes Ulf-Molde

Strømsgodset-Brann

Aalesund-Lillestrøm

Haugesund-Vålerenga

Hønefoss-Rosenborg

Tromsø-Sarpsborg 08

Start-Viking

Sogndal-Odd Grenland

Runde 10, torsdag 16/5

Molde-Haugesund

Lillestrøm-Sandnes Ulf

Brann-Aalesund

Odd Grenland-Start

Strømsgodset-Sogndal

Rosenborg-Sarpsborg 08

Vålerenga-Tromsø

Viking-Hønefoss

Runde 11, mandag 20/5

Sandnes Ulf-Viking

Rosenborg-Molde

Aalesund-Odd Grenland

Haugesund-Sogndal

Hønefoss-Lillestrøm

Tromsø-Brann

Sarpsborg 08-Vålerenga

Start-Strømsgodset

Runde 12, søndag 26/5

Molde-Hønefoss

Lillestrøm-Haugesund

Brann-Sarpsborg 08

Odd Grenland-Sandnes Ulf

Strømsgodset-Aalesund

Vålerenga-Rosenborg

Viking-Tromsø

Sogndal-Start

Runde 13, søndag 23/6

Sandnes Ulf-Sogndal

Rosenborg-Strømsgodset

Vålerenga-Molde

Aalesund-Viking

Haugesund-Brann

Hønefoss-Odd Grenland

Tromsø-Lillestrøm

Sarpsborg 08-Start

Runde 14, søndag 30/6

Molde-Sarpsborg 08

Lillestrøm-Vålerenga

Brann-Sandnes Ulf

Odd Grenland-Haugesund

Strømsgodset-Tromsø

Viking-Rosenborg

Start-Aalesund

Sogndal-Hønefoss

Runde 15, søndag 7/7

Sandnes Ulf-Start

Rosenborg-Lillestrøm

Vålerenga-Viking

Aalesund-Sogndal

Haugesund-Strømsgodset

Hønefoss-Brann

Tromsø-Molde

Sarpsborg 08-Odd Grenland

Runde 16, Lørdag 13/7 kl 18.00

Molde-Viking *

Søndag 14/7

Sandnes Ulf-Strømsgodset

Rosenborg-Odd Grenland

Haugesund-Aalesund

Hønefoss-Vålerenga

Tromsø-Sogndal

Sarpsborg 08-Lillestrøm

Start-Brann

Runde 17, søndag 28/7

Lillestrøm-Molde

Brann-Rosenborg

Odd Grenland-Tromsø

Strømsgodset-Hønefoss

Aalesund-Sandnes Ulf

Viking-Start

Sogndal-Haugesund

Mandag 29/7 kl 19.00

Vålerenga-Sarpsborg 08 *

Runde 18, søndag 4/8

Molde-Brann

Rosenborg-Sogndal

Viking-Lillestrøm

Haugesund-Sandnes Ulf

Hønefoss-Aalesund

Tromsø-Vålerenga

Sarpsborg 08-Strømsgodset

Start-Odd Grenland

Runde 19, søndag 11/8

Sandnes Ulf-Tromsø

Brann-Lillestrøm

Odd Grenland-Viking

Strømsgodset-Rosenborg

Vålerenga-Start

Aalesund-Sarpsborg 08

Haugesund-Hønefoss

Sogndal-Molde

Runde 20, søndag 18/8

Molde-Odd Grenland

Lillestrøm-Strømsgodset

Rosenborg-Vålerenga

Viking-Brann

Hønefoss-Sandnes Ulf

Tromsø-Aalesund

Sarpsborg 08-Sogndal

Start-Haugesund

Runde 21, lørdag 24/8 kl 16.00

Strømsgodset-Molde *

Søndag 25/8

Sandnes Ulf-Rosenborg

Odd Grenland-Brann

Vålerenga-Lillestrøm

Aalesund-Start

Haugesund-Tromsø

Hønefoss-Sarpsborg 08

Sogndal-Viking

Runde 22, søndag 1/9

Molde-Vålerenga

Lillestrøm-Odd Grenland

Brann-Sogndal

Rosenborg-Aalesund

Viking-Strømsgodset

Tromsø-Hønefoss

Sarpsborg 08-Haugesund

Start-Sandnes Ulf

Runde 23, søndag 15/9

Sandnes Ulf-Sarpsborg 08

Strømsgodset-Odd Grenland

Vålerenga-Brann

Aalesund-Molde

Haugesund-Viking

Hønefoss-Start

Tromsø-Rosenborg

Sogndal-Lillestrøm

Runde 24, søndag 22/9

Molde-Sandnes Ulf

Lillestrøm-Hønefoss

Brann-Strømsgodset

Odd Grenland-Aalesund

Rosenborg-Haugesund

Viking-Vålerenga

Sarpsborg 08-Tromsø

Start-Sogndal

Runde 25, søndag 29/9

Sandnes Ulf-Lillestrøm

Vålerenga-Odd Grenland

Aalesund-Brann

Haugesund-Molde

Hønefoss-Viking

Tromsø-Start

Sarpsborg 08-Rosenborg

Sogndal-Strømsgodset

Runde 26, søndag 6/10

Molde-Tromsø

Lillestrøm-Aalesund

Brann-Haugesund

Odd Grenland-Sogndal

Strømsgodset-Vålerenga

Rosenborg-Hønefoss

Viking-Sandnes Ulf

Start-Sarpsborg 08

Runde 27, søndag 20/10

Sandnes Ulf-Odd Grenland

Aalesund-Strømsgodset

Haugesund-Lillestrøm

Hønefoss-Molde

Tromsø-Viking

Sarpsborg 08-Brann

Start-Rosenborg

Sogndal-Vålerenga

Runde 28, søndag 27/10

Molde-Rosenborg

Lillestrøm-Tromsø

Brann-Hønefoss

Odd Grenland-Sarpsborg 08

Strømsgodset-Start

Vålerenga-Haugesund

Viking-Aalesund

Sogndal-Sandnes Ulf

Runde 29, søndag 3/11

Sandnes Ulf-Brann

Rosenborg-Viking

Aalesund-Vålerenga

Haugesund-Odd Grenland

Hønefoss-Sogndal

Tromsø-Strømsgodset

Sarpsborg 08-Molde

Start-Lillestrøm

Runde 30, søndag 10/11

Molde-Start

Lillestrøm-Rosenborg

Brann-Tromsø

Odd Grenland-Hønefoss

Strømsgodset-Haugesund

Vålerenga-Sandnes Ulf

Viking-Sarpsborg 08

Sogndal-Aalesund

Les også

  1. - Fint å starte med ni poeng

  2. Jonevret fornøyd med Molde

  3. - Som graven for fotball som publikumsidrett

  4. Slik ser lagenes sesongoppkjøring ut

Eliteserien

SVUTMP
1Bodø/Glimt20125341192241
2Molde20115448252338
3Rosenborg20114543261737
4Kristiansund2011272825335
5Lillestrøm2010463226634
  • Champions League-kvalifisering
  • Conference League-kvalifisering
  • Nedrykkskvalifisering
  • Nedrykk

Les mer om

  1. Eliteserien