Sørloths klubb utestenges fra Champions League
Trabzonspor får ikke spille Champions League neste sesong etter brudd på regelverket om økonomisk fair play (FFP).
- Håkon Østmoe BrandsnesAftenposten
Tidligere denne sommeren meddelte Uefa at Trabzonspor utestenges fra spill i Europa neste sesong etter brudd på regelverket om økonomisk fair play (FFP).
Den tyrkiske klubben anket avgjørelsen til Idrettens voldgiftsrett (CAS).
Torsdag bekrefter CAS i en pressemelding at anken forkastes og at dommen opprettholdes.
I uttalelsen fra CAS heter det at den tyrkiske klubben ikke respekterte avtalen med Uefa fra 2016 om det pålagte regnskapsmålet, som medfører utestengelse fra europacupene, skriver NTB.
Sørloth ble cupfinalehelt i Tyrkia: – Vi er stolte
Trabzonspor kom på annenplass i den tyrkiske ligaen, noe som normalt gir en plass i den andre kvalifiseringsrunden til Champions League.
Onsdag kveld vant klubben den tyrkiske cupen. Alexander Sørloth scoret ett mål og hadde én målgivende i 2–0–seieren mot Alanyaspor.
Nordmannen ble toppscorer i ligaen og delt toppscorer i cupen.