De Lanlay tilbake i Viking: – Jeg skal bruke vinteren godt
Yann-Erik de Lanlay (27) har skrevet under på en fireårsavtale.
Tidlig mandag bekreftet Rosenborg at 27-åringen ikke kom til å forlenge kontrakten med trondheimsklubben. Noen timer senere ble han presentert som Viking-spiller.
– Jeg har alltid ønsket å komme tilbake til Stavanger på et tidspunkt, og nå åpnet det seg en mulighet for akkurat det. Jeg har fått være med på mye i Rosenborg de siste årene, og håper å kunne bruke litt av den erfaring til å styrke prosjektet i Jåttåvågen ytterligere. Det er noe på gang både i Viking og i byen, sier de Lanlay til Vikings hjemmeside.
10 uforglemmelige Viking-øyeblikk fra jubelsesongen
Har mange gode minner
Han gikk til Rosenborg fra nettopp Viking sommeren 2015. I dag, mandag, signerte han en avtale som binder han til klubben ut 2023-sesongen.
– Jeg har svært gode minner fra forrige periode i Viking. Det var her jeg etablerte meg som toppspiller, og gleder meg utrolig mye til å ta på Viking-drakten og løpe inn på SR-Bank Arena igjen, sier kantspilleren.
Viking-trener Bjarne Berntsen er glad for at de Lanlay er tilbake i den mørkeblå drakten.
– Vi har god oversikt over alle lokale spillere som spiller rundt om i Norge eller utlandet. Yann-Erik har jeg pratet med jevnlig igjennom min tidligere rolle i NFF, og har et svært godt inntrykk av Yann-Eriks motivasjon til å vende hjem til Stavanger, sier Berntsen til Vikings hjemmeside.
Berntsen om mulig De Lanlay-retur: – Vil alltid være kjekt å få sånne kvalitetsspillere
– Virker motivert
Yann-Erik de Lanlay har vært skadeplaget i Rosenborg. Nå understreker Bjarne Berntsen at han skal få tid til å bygge seg opp.
– Det er viktig at vi nå bruker tid til å bygge Yann-Erik opp til det fysiske nivået som kreves for å være med i vår tropp. Han virker utrolig motivert til å gjøre den jobben som kreves for å være med på prosjektet vår de neste årene, sier han.
Hovedpersonen selv ser frem til å komme i gang i sin nye klubb.
– Jeg har sett at Viking har en krevende spillestil. Det gleder jeg meg til å komme i gang med, og skal bruke vinteren godt på å komme i god form, sier Yann-Erik de Lanlay.
Eliteserien
S | V | U | T | M | P | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Molde | 18 | 13 | 3 | 2 | 38 – 1721 | 42 | ||
2 | Lillestrøm | 17 | 11 | 4 | 2 | 32 – 1517 | 37 | ||
3 | Bodø/Glimt | 17 | 10 | 4 | 3 | 44 – 1925 | 34 | ||
4 | Rosenborg | 17 | 8 | 7 | 2 | 31 – 2011 | 31 | ||
5 | Viking | 18 | 8 | 5 | 5 | 32 – 257 | 29 |
- Champions League-kvalifisering
- Conference League-kvalifisering
- Nedrykkskvalifisering
- Nedrykk