Kåre Ingebrigtsen med drømmestart i sin nye klubb
Vant 4–0 i trenerdebuten.
Kåre Ingebrigtsen ledet APOEL Nikosia til 4-0-seier mot Enosis Paralimni i sin trenerdebut i den kypriotiske toppserien søndag.
Ingebrigtsen og hans APOEL fikk en enkel oppgave mot bunnlaget Enosis Paralimni i den tidligere Rosenborg-trenerens debut på sidelinjen i sin nye jobb.
Bruttern tar med et lite stykke Trøndelag til Kypros
Allerede etter 24 minutter ledet Ingebrigtsens menn 2-0 etter scoringer av Andrija Pavlovic og Georgios Efrem. Etter pause la APOEL på til 4-0 med scoringer av Tomas De Vincenti og nok et mål av Pavlovic.
Dermed ble det en veldig god start på Kypros for Ingebrigtsen.
Ingebrigtsen kom fra trenerjobb i belgiske Oostende, der han ga seg etter sju måneder i trenerstolen. Med det samme ble det klart at han skulle ta over kypriotiske APOEL.
Med seier i trenerdebuten for APOEL har Ingebrigtsens nye klubb nå 24 poeng etter å ha spilt tolv kamper. De har spilt tre færre kamper enn byrival Omonia, som innehar tabelltoppen etter søndagens kamper med 31 poeng.