Molde-direktøren om Forren: – Dette er en personalsak

Direktør Ole Erik Stavrum i Molde Fotball ønsker ikke å kommentere konflikten med Vegard Forren.

Molde-direktør Ole Erik Stavrum og Vegard Forrens advokat Odd Arne Nilsen etter møtet på Aker stadion mandag.
  • Trond Hustad

Mandag ble det kjent at MFK-ledelsen hadde kalt inn Vegard Forren til et drøftingsmøte på Aker stadion. Ifølge Forren og hans rådgivere vurderer klubben å si opp Forrens arbeidskontrakt. Årsaken skal være at Forren har tatt ut penger fra MFK-spillernes felleskonto for å dekke egen spillegjeld.

MFK vurderer oppsigelse

Dette skal MFK-ledelsen anse som et så alvorlig tillitsbrudd at oppsigelse vurderes. Det er ventet at klubbens endelige beslutning kommer i løpet av få dager. Inntil videre er det ingen på Aker stadion som ønsker å uttale seg om Forren-saken.

– Dette er en personalsak som vi ikke vil diskutere i media nå, skriver administrerende direktør Ole Erik Stavrum i en SMS til Rbnett.

Les også

Forren snakker ut om gamblingproblemene: Derfor kan han få sparken i Molde

Molde-trener Erling Moe har foreløpig ikke ønsket å kommentere situasjonen rundt Vegard Forren.

– Ingen kommentar

Trener Erling Moe ønsker heller ikke å kommentere Forrens situasjon.

Mattias Moström er tillitsvalgt i spillergruppa til MFK. Han svarer ingen kommentar og henviser til klubben.

Magnus Eikrem, som er ny lagkaptein for 2020-sesongen, har ikke besvart Rbnetts henvendelse.