Solbakken lukker dørene i Bendtners FCK-debut

Nicklas Bendtner debuterer for FC København i reservelagskampen mot Brøndby i neste uke. Kampen spilles uten tilskuere

FCK-trener Ståle Solbakken har Nicklas Bendtner til rådighet ut året.

Det sier FCK-trener Ståle Solbakken til VG.

– Den kampen er vi nødt til å lukke. Det går ikke. Det er mot Brøndby. Da blir det jo krig. Det går ikke. Da må vi lukke, sier nordmannen og fortsetter:

– Det hadde kommet supportere fra begge lag. Og han skal debutere. Det går ikke. Det ville kommet 3000–4000 tilskuere på den B-kampen. Det går ikke. Det er ikke plass. Treningsanlegget vårt ville blitt sprengt. Det går ikke, fortsetter han.

Les også

Bendtner klar for ny klubb: – Sulten og motivert som aldri før

På overgangsvinduets siste dag meldte Bendtner overgang fra Rosenborg til den danske storklubben, noe som overrasket dansk presse. 31-åringen har nemlig ikke spilt siden slutten av april.

FCK sliter med skader på spissplass og ønsker dermed å få Bendtner i kampform så fort som mulig. Tirsdag får spissrebellen sjansen i reservekampen mot erkerival Brøndby.

Den pågående landslagspausen innebærer at Bendtners førstelagsdebut tidligst kommer borte mot Hobro med Pål Alexander Kirkevold og Julian Kristoffersen på laget. Kampen spilles søndag 15. september.