RBK-børsen: Slik vurderer vi spillerne etter seier i toppkampen

Elin Sørum styrte midtbanen, Maria Olsvik spilte en god kamp etter landslagsuttaket. Her er børsen etter RBK-LSK.

Rosenborg kunne juble etter seier i den utsatte kampen mot LSK.

Kristine Nøstmo 5

Strålende beinparade halvveis i første omgang. Mistet ballen like etterpå som ga stor sjanse til bortelaget. Kunne ikke gjøre noe med 1–1.

Mali Lilleås Næss 5

Hadde stort sett kontroll på sin side. Lite involvert offensivt.

Kristine Bjørdal Leine 4

Sterk i lufta, men tapte duellen før 1–1. God blokkering på skudd like før slutt.

Ina Kamilla Vårhus 4

Havnet på etterskudd et par ganger i første omgang. Bedre kontroll etter pause.

Maria Olsvik 6

Solid defensivt, et par svake oppspill offensivt i første omgang. Strålende i den andre, hvor hun sto bak flere gode muligheter. Glimrende før 2–1.

Elin Sørum 6

En meget viktig involvering defensivt i første omgang. God med ball de gangene hun ble satt opp. Imponerte i RBKs gode perioder i andre omgang.

Emilie Bragstad 3

Slet med ball i beina og virket litt utilpass i den defensive midtbanerollen. Løftet seg i takt med laget utover kampen. Sterk i lufta da hun ble flyttet ned som stopper.

Synne Skinnes Hansen 6

Godt innlegg før 1–0. Fikk en stor sjanse etter halvtimen som hun burde tatt bedre vare på. Sto bak mye i den andre omgangen.

Synne Amdahl Brønstad 3

Kom ikke ordentlig inn i kampen. Et fint gjennomspill til Skinnes Hansen. Ut til pause.

Julie Blakstad 5

En del slurv med ball i den første omgangen. Et uromoment for gjestenes forsvarere. Heldig, men god scoring.

Lisa-Marie Karlseng Utland 3

Anonym i den første omgangen. Tapte de fleste duellene. Bedre med i den andre hvor hun kombinerte fint ved noen anledninger.

Emilie Joramo (45 minutter for Brønstad) 5

Fint innhopp. Var med på å ta kontroll på midtbanen.

Cecilie Andreassen (22 minutter for Olsvik) -

For kort tid til å bli vurdert

Sara Kanutte Fornes (22 minutter for Karlsen Utland) -

For kort tid til å bli vurdert

RBK gikk ut i 4–2–3–1 med Sørum og Bragstad som de to «sittende». Ble liggende lavt i åpningsminuttene, til tider for lavt. LSK fikk en stor sjanse på en unødvendig dødball. Hjemmelaget fikk hevet seg og tok ledelsen etter vakkert angrepsspill. Sentralt, ut til kant og hardt innlegg bak forsvaret til LSK.

RBK ble for ofte baktunge, men var farlig på kontringer. Skumlest var det de gangene de fikk satt opp Skinnes Hansen og Blakstad i gode posisjoner. LSK burde ha skapt mer enn de gjorde fra de sjansene de ble tildelt.

Steinar Lein tok grep til andre omgang og flyttet Bragstad opp bak spissen, samt Joramo inn sentralt med Sørum. Lyktes umiddelbart med å ta kontroll på midtbanen og å forstyrre LSK i større grad i oppspillsfasen. Skapte flere store sjanser det første kvarteret av andre. Mistet ledelsen på ettertrykk fra dødball, men var det beste laget etter dette. Fikk Olsvik involvert mye mer, noe LSK slet med å demme opp for.

Fikk et lite trykk mot seg på slutten, men det ble aldri skummelt. Dermed er 2. plassen så godt som sikret.

PS. Dagens kamp var utsatt fra august, og var den siste i den 12. runden i Toppserien.