Fotball

Sarpsborg og Molde starter sesongen

<br></br><br></br><p>Sjekk oppsettet for de sju første eliteserierundene her!</p>

Sarpsborg 08 kunne juble for opprykk i oktober - nå åpner de 2011-sesongen på hjemmebane mot Molde.
  • Bernhard Veland
  • Hva synes du? Si din mening i debattfeltet!

Nå har Fotballforbundet satt opp tidspunkt for de sju første eliteserierundene.

Nyopprykkede Sarpsborg får æren av å være først ut, de møter Ole Gunnar Solskjærs Molde hjemme fredag 18. mars. Kampen blir tv-sendt.

Rundens såkalte hovedkamp blir Brann-Rosenborg søndag klokken 20. Viking-Vålerenga spilles lørdag klokken 16. Her er oppsettet for de sju første rundene:

Runde 1

18. mars

19:00 Sarpsborg 08 — Molde MAX

19. mars

16:00 Viking - Vålerenga TV 2 Sport

20. mars

18:00 Strømsgodset - Sogndal TV 2 Sport

Tromsø - Haugesund TV 2 Sport

Odd Grenland - Start TV 2 Sport

Stabæk - Lillestrøm TV 2 Sport

20.00 Brann - Rosenborg TV 2

21. mars

19:00 Aalesund - Fredrikstad TV 2 Zebra

Runde 2

1.april

19:00 Vålerenga- Aalesund MAX

2.april

16:00 Fredrikstad - Viking TV 2 Sport

3.april

18:00 Sogndal - Odd Grenland TV 2 Sport

Haugesund - Sarpsborg TV 2 Sport

Molde - Tromsø TV 2 Sport

Start - Strømsgodset TV 2 Sport

20:00 Rosenborg - Stabæk TV 2

4.april

19:00 Lillestrøm - Brann TV 2 Zebra

Runde 3

8.april

19:00 Stabæk - Vålerenga MAX

9.april

16:00 Brann - Fredrikstad TV2Sport

10.april

18:00 Strømsgodset - Odd Grenland TV2Sport

Tromsø - Start TV2Sport

Aalesund - Haugesund TV2Sport

Sarpsborg - Sogndal TV2Sport

20:00 Rosenborg - Lillestrøm TV2

11.april

19:00 Viking - Molde TV 2 Zebra

Runde 4

15.april

19:00 Haugesund - Brann MAX

16.april

16:00 Start - Viking TV 2 Sport

17.april

18:00 Sogndal - Tromsø TV 2 Sport

Strømsgodset - Sarpsborg TV 2 Sport

Odd Grenland - Aalesund TV 2 Sport

Molde - Stabæk TV 2 Sport

20:00 Vålerenga - Lillestrøm TV 2

18.april

19:00 Fredrikstad - Rosenborg TV 2 Zebra

Runde 5

25.april (andre påskedag)

16:00 Lillestrøm - Haugesund TV 2 Zebra

18:00 Sarpsborg - Start TV 2 Sport

Brann - Molde TV 2 Sport

Stabæk - Fredrikstad TV 2 Sport

Trømsø - Odd Grenland TV 2 Sport

Viking - Strømsgodset TV 2 Sport

Aalesund - Sogndal TV 2 SUMO / Max.no

20:00 Rosenborg - Vålerenga TV 2

Runde 6

6.mai

19:00 Fredrikstad - Lillestrøm MAX

7.mai

16:00 Vålerenga - Brann TV 2 Sport

8.mai

18:00 Start - Aalesund TV 2 Sport

Haugesund - Stabæk TV 2 Sport

Odd Grenland - Sarpsborg TV 2 Sport

Strømsgodset - Tromsø TV 2 Sport

20:00 Molde - Rosenborg TV 2

9.mai

19:00 Sogndal - Viking TV 2 Zebra

Runde 7

16.mai

18:00 Rosenborg - Haugesund TV 2 Sport

Brann - Start TV 2 Sport

Stabæk - Sogndal TV 2 Sport

Aalesund - Strømsgodset TV 2 Sport

Lillestrøm - Molde TV 2 Sport

Viking - Odd Grenland TV 2 SUMO / Max.no

Tromsø - Sarpsborg TV 2 SUMO / Max.no

20:00 Fredrikstad - Vålerenga TV 2

Les også

  1. Aalbu får ny TV-jobb

Eliteserien

SVUTMP
1Molde1493234132130
2Bodø/Glimt1474329151425
3Lillestrøm137332016424
4Kristiansund137241312123
5Rosenborg146442619722
  • Champions League-kvalifisering
  • Conference League-kvalifisering
  • Nedrykkskvalifisering
  • Nedrykk

Les mer om

  1. Eliteserien