Fotball

Slik ser lagenes sesongoppkjøring ut

<p>Vi gir deg full oversikt.</p>

28.10.12.2012,Aker Stadion, Tippeligaen, Eliteserien, Molde-Rosenborg,Tore Reginiussen,Daniel Chima Chukwu - molde, Foto: Kenneth Hjelle Digitalsport
  • 100% Fotball
28.10.12.2012,Aker Stadion, Tippeligaen, Eliteserien, Molde-Rosenborg,Tore Reginiussen,Daniel Chima Chukwu - molde, Foto: Kenneth Hjelle Digitalsport

Vi har hentet inn eliteserielagenes treningskamper før seriestart 17. mars.

Det kan bli endringer i programmet underveis, vi oppdaterer med resultater og nye kamper.

Her er den komplette oversikten over hva ditt lag gjør i vinter og vår:

LES OGSÅ:

  • Slik spilles eliteserien 2013
  • Her er alle overgangene i eliteserien

Brann

  • 13. januar: Brann — Vard Haugesund 0-0, Vestlandshallen
  • 29. januar: Las Palmas - Brann, Gran Canaria
  • 3. februar: Estrella - Brann, Gran Canaria
  • 8. februar: Brann - Molde
  • 17. februar: motstander ikke offentliggjort
  • 22. februar: Brann - Stabæk, La Manga
  • 25. februar: Brann - Sandefjord, La Manga
  • 8. mars: Bryne - Brann, Bryne stadion
  • 23. mars: Start - Brann, Jæren

Haugesund

  • 19. januar: Raufoss - Haugesund 1-5
  • 27. januar: Bryne - Haugesund

Har foreløpig ikke offentliggjort flere treningskamper. FKH skal spille kamper både i Norge, Tyrkia og på La Manga

Hønefoss

  • 12. januar: Hønefoss - Jevnaker 7-0, AKA Arena
  • 1. februar: Raufoss - Hønefoss, Raufosshallen
  • 8. februar: Fredrikstad - Hønefoss, Østfoldhallen
  • 13. februar: HJK Helsinki - Hønefoss, Helsinki
  • 15. februar: TPS Turku - Hønefoss, Helsinki
  • 25. februar: Hønefoss - Sandnes Ulf, La Manga
  • 10. mars: Hønefoss - Lillestrøm
  • 23. mars: Mjøndalen - Hønefoss
  • 24. mars: Hønefoss - Grorud
  • 2. april: Hønefoss - Valdres

Lillestrøm

  • 18. januar: Lillestrøm - Strømsgodset 3-1, LSK-hallen
  • 26. januar: Lillestrøm - Sarpsborg 08, LSK-hallen
  • 1. februar: Lillestrøm - Brommapojkarna, LSK-hallen
  • 7. februar: Lillestrøm - Häcken, LSK-hallen
  • 10. februar: Lillestrøm - Kalmar, La Manga
  • 13. februar: Aalesund - Lillestrøm, La Manga
  • 16. februar: Kuban Krasnodar - Lillestrøm, La Manga
  • 2. mars: Lillestrøm - Ullensaker/Kisa, LSK-hallen
  • 10. mars: Hønefoss - Lillestrøm

LES OGSÅ:

Molde

  • 23. januar: Molde - Widzew Lodz, Copa del Sol
  • 26. januar: FC Vaslui - Molde, Copa del Sol
  • 30. januar: Molde - Zamalek, Copa del Sol
  • 8. februar: Brann - Molde
  • 15. februar: Molde - Sogndal
  • 9. mars: Aalesund - Molde

Har foreløpig ikke offentliggjort flere treningskamper. Molde skal spille flere kamper både i Norge og på La Manga

Odd

  • 7. februar: Strømsgodset - Odd, LSK-hallen
  • 15. februar: Odd - Viking, Sørlandshallen
  • 1. mars: Odd - Start, Skagerak Arena
  • 9. mars: Odd - Stabæk, Skagerak Arena
  • 24. mars: Odd - Sandefjord

Odd skal spille flere kamper på La Manga i januar/februar.

Rosenborg

  • 25. januar: CSKA Moskva - Rosenborg, Copa del Sol
  • 28. januar: Sjakhtar Donetsk - Rosenborg, Copa del Sol
  • 31. januar: Olimpija Ljubljana - Rosenborg, Copa del Sol
  • 8. februar: Rosenborg - Ranheim
  • 16. februar: FC København - Rosenborg
  • 10. mars: Viking - Rosenborg

Reiser til Marbella 23. februar og skal spille to kamper der.

Sandnes Ulf

  • 2. februar: Sandnes Ulf - Vard Haugesund
  • 9. februar: Viking - Sandnes Ulf
  • 23. februar: Sogndal - Sandnes Ulf, La Manga
  • 25. februar: Hønefoss - Sandnes Ulf, La Manga
  • 2. mars: Sandnes Ulf - Bryne
  • 10. mars: Start - Sandnes Ulf, Sør Arena

LES OGSÅ:

Sarpsborg 08

  • 26. januar: Lillestrøm - Sarpsborg 08
  • 1. februar: Sarpsborg 08 - Fredrikstad
  • 25. februar: Sarpsborg 08 - Stabæk, La Manga
  • 1. mars: Sarpsborg 08 - Sandefjord
  • 8. mars: Mjøndalen - Sarpsborg 08

Sogndal

  • 25. januar: Sogndal - Førde
  • 2. februar: motstander ikke offentliggjort
  • 7. februar: Aalesund - Sogndal
  • 15. februar: Molde - Sogndal
  • 23. februar: Sogndal - Sandnes Ulf, La Manga
  • 8. mars: Strømsgodset - Sogndal, Marienlyst
  • 23. mars: Sogndal - HamKam

Start

  • 25. februar: spiller kamp mot et lag av sørlandske talenter
  • 1. februar: Start - Bryne
  • 11. februar: Start - FC Nordsjælland, La Manga
  • 14. februar: Start - Vålerenga, La Manga
  • 15. februar: Start - Sandefjord, La Manga
  • 17. februar: Start - CSKA Moskva, La Manga
  • 23. februar: Viking - Start, Randaberg Arena
  • 1. mars: Odd - Start, Skagerak Arena
  • 10. mars: Start - Sandnes Ulf, Sør Arena
  • 23. mars: Start - Brann, Jæren

Strømsgodset

  • 8. januar: Strømsgodset - Lausanne 2-2, Gran Canaria
  • 10. januar: HJK Helsinki - Strømsgodset 1-0, Gran Canaria
  • 18. januar: Lillestrøm - Strømsgodset 3-1, LSK-hallen
  • 24. januar: Strømsgodset - Olimpija Ljubljana, Copa del Sol
  • 28. januar: CSKA Moskva - Strømsgodset, Copa del Sol
  • 31. januar: Strømsgodset - IFK Göteborg, Copa del Sol
  • 7. februar: Strømsgodset - Odd, LSK-hallen
  • 8. mars: Strømsgodset - Sogndal, Marienlyst
  • 22. mars: Strømsgodset - Elfsborg

Strømsgodset skal spille tre kamper på La Manga i midten av februar.

Tromsø

  • 23. januar: FC Vaslui - Tromsø, Copa del Sol
  • 27. januar: Tromsø - Zamalek, Copa del Sol
  • 30. januar: Tromsø - Widzew Lodz, Copa del Sol
  • 21. februar: Odense - Tromsø, Portugal
  • 10. mars: Tromsø - Bodø/Glimt
  • 22. mars: Tromsø - Alta

LES OGSÅ:

Viking

  • 31. januar: Ajax Cape Town - Viking, Sør-Afrika (Viking spiller trolig to kamper i Cape Town)
  • 10. februar: Viking - Sandnes Ulf
  • 15. februar: Odd - Viking, Sørlandshallen
  • 23. februar: Viking - Start, Randaberg Arena
  • 28. februar: Bodø/Glimt - Viking, La Manga
  • 10. mars: Viking - Rosenborg
  • 24. mars: Bryne - Viking

Vålerenga

  • 26. januar: Vålerenga - Bærum
  • 30. januar: Vålerenga - Brommapojkarna, Valhall
  • 11. februar: CSKA Moskva - Vålerenga, La Manga
  • 14. februar: Start - Vålerenga, La Manga
  • 17. februar: Vålerenga - FC Nordsjælland, La Manga
  • 3. mars: Aalesund - Vålerenga

Aalesund

  • 29. januar: Aalesund - Skarbøvik
  • 2. februar: Aalesund - Kristiansund
  • 7. februar: Aalesund - Sogndal
  • 10. februar: Aalesund - Kuban Krasnodar, La Manga
  • 13. februar: Aalesund - Lillestrøm, La Manga
  • 16. februar: Aalesund - Kalmar, La Manga
  • 3. mars: Aalesund - Vålerenga
  • 9. mars: Aalesund - Molde

Kilder: 100% Sport, klubbenes offisielle hjemmesider, fotballsonen.com

Les også

  1. Slik blir eliteserien 2013

  2. Får vi en avklaring på keeperplassen?

  3. Her får du alle overgangene i eliteserien

Eliteserien

SVUTMP
1Molde1493234132130
2Bodø/Glimt1474329151425
3Lillestrøm137332016424
4Kristiansund137241312123
5Rosenborg146442619722
  • Champions League-kvalifisering
  • Conference League-kvalifisering
  • Nedrykkskvalifisering
  • Nedrykk

Les mer om

  1. Eliteserien