Elyounoussi-dobbel ble for mye for Godset
Molde slo tilbake etter det målløse oppgjøret mot Haugesund
MOLDE — STRØMSGODSET 3-1 Molde havnet under hjemme mot Strømsgodset like før pause, og vant 3-1 til slutt. Godset-trener David Nielsen var frustrert over å slippe inn mål før halvtid.
Molde klarte ikke å slå Haugesund borte på søndag. Med poengtap mot Strømsgodset kunne moldenserne fort havnet på etterskudd i toppstriden etter at Vålerenga og Rosenborg spiller sine oppgjør torsdag, men med seier henger klubben med.
– Det var godt. Vi kommer dårlig i gang, men så kommer vi oss. Det viser styrke. Føler at vi hadde god kontroll i annen omgang, jeg føler ikke Godset hadde så mye å komme med, sa Elyounoussi til TV 2 etter kampen.
Godset-treneren: - Vi skal ikke endre noe
– Katastrofalt
Molde-supporterne fryktet nok det verste da vertene kom på hælene fra start av. Drammenserne startet sterkt på fremmed gress, og etter 13 minutter ga det resultater.
Lars-Christopher Vilsvik fikk enkelt gå oppover høyresiden, før backen la inn mot mål. Innlegget traff Peter Kovacs perfekt på foten, som satte inn 1-0. Da våknet Tor Ole Skulleruds mannskap. Martin Linnes la et strålende innlegg til tidligere Strømsgodsetspiss Ola Kamara som utlignet til 1-1, uten å juble til respekt for sin gamle klubb.
Det så ut til å gå mot uavgjort til pause, men rett før dommer Svein Oddvar Moen skulle blåse for pause ble et mislykket skudd fra Kamara til en flott pasning for Elyounoussi. Vingen tuppet inn 2-1.
– De finner en vei gjennom og får et mål rett før pause, og det tar litt luften ut av oss. Den var tung, det var helt katastrofalt. Da må vi ut å satse mer enn hva vi kanskje ønsket, sa Nielsen.
– Beholdt roen
I annen omgang roet tempoet seg. Ingen av lagene kom til de store sjansene, før Godsets Gustav Valsvik bestemte seg for å hjelpe vertene. Midtstopperen lyktes ikke med å få klarert en ball, og dermed endte den opp hos Elyounoussi, som fastsatte sluttresultatet til 3-1 med sin fjerde scoring for sesongen.
– Vi ga bort for mye baller i første omgang, litt uvant mye baller på hjemmebane. Da er det om å gjøre å beholde roen og det gjorde vi. Så malte vi på og jeg synes det var en fortjent seier, sa Skullerud.
Molde ligger etter onsdagens oppgjør på 2.-plass med 10 poeng, som er like mange poeng som Rosenborg og Vålerenga. De spiller sine kamper torsdag. Strømsgodset ligger foreløpig på 10.-plass med fem poeng.
(©NTB)
Les også
Eliteserien
S | V | U | T | M | P | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Viking | 10 | 7 | 2 | 1 | 19 – 712 | 23 | ||
2 | Lillestrøm | 8 | 6 | 2 | 0 | 17 – 512 | 20 | ||
3 | Molde | 8 | 5 | 1 | 2 | 15 – 87 | 16 | ||
4 | Bodø/Glimt | 8 | 4 | 3 | 1 | 16 – 97 | 15 | ||
5 | Strømsgodset | 9 | 4 | 1 | 4 | 11 – 12-1 | 13 |
- Champions League-kvalifisering
- Conference League-kvalifisering
- Nedrykkskvalifisering
- Nedrykk