Fotball

TV-oppsettet for eliteserien er klart: Sjekk når ditt lag spiller

Tv-kampene fram til runde 25 er klare.

Rosenborg ble seriemester i eliteserien i 2015. Nå er TV-tidene for kampene fram til runde 25 klare. Foto: Ned Alley / NTB scanpix

  • Steffen Stenersen

Tidligere år har TV-oppsettene over hvilke kamper som skal spilles hvilke dager kommet få uker i forveien.

Nå har TV 2 bestemt seg for å planlegge oppsettet for de første 25 rundene fra start, og de ble presentert i dag.

Det er siste året TV 2 har rettighetene til eliteserien. Discovery overtar fra neste sesong.

— Vi vil takke TV 2 for godt samarbeidrundt utvelgelse og plassering av TV-kampene. Forutsigbarheten både for klubbene og supporterne er stor. Det er viktig å presisere at noen kamper kan bli flyttet på grunn av deltakelse i E-cupene, og enkelte kamper har blitt lagt til mandag på grunn av NM-runde og ønske fra klubbene selv, sier seksjonsleder for turneringsadministrasjon og arrangement i NFF, Rune Pedersen, i en pressemelding.

Her er hele oppsettet

Oppsettet er hentet fra NFFs hjemmesider.

Runde 1

Fredag 11. mars kl. 19.00 Aalesund - Stabæk TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 12. mars kl. 18.00 Odd - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 13. mars kl. 15.30 Molde - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 13. mars kl. 18.00 Strømsgodset - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 13. mars kl. 18.00 BodøGlimt - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 13. mars kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 13. mars kl. 20.00 Start - Lillestrøm TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 14. mars kl.19.00 Vålerenga - Viking C More/TV 2 Sumo

Runde 2

Fredag 18. mars kl. 19.00 Tromsø - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 19. mars kl. 15.30 Haugesund - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Lørdag 19. mars kl. 18.00 Rosenborg - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 20. mars kl. 15.30 Sogndal - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 20. mars kl. 18.00 Brann - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 20. mars kl. 18.00 Lillestrøm - Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 20. mars kl. 18.00 Viking - Sarprborg 08 C More/TV 2 Sumo

Søndag 20. mars kl. 20.00 Stabæk - Molde TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 3

Fredag 1. april kl. 19.00 Molde - Lillestrøm TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 2. april kl. 15.30 Start - Viking C More/TV 2 Sumo

Lørdag 2. april kl. 18.00 Vålerenga - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. april kl. 15.30 Odd - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. april kl. 18.00 Aalesund - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. april kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. april kl. 18.00 BodøGlimt - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. april kl. 20.00 Strømsgodset - Haugesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 4

Fredag 8. april kl. 19.00 Sogndal - Haugesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 9. april kl. 15.30 Lillestrøm - Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Lørdag 9. april kl. 18.00 Stabæk - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. april kl. 15.30 Brann - Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. april kl. 18.00 Rosenborg - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. april kl. 18.00 Tromsø - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. april kl. 18.00 Start - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. april kl. 20.00 Viking - Odd TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 5

Fredag 15. april kl. 19.00 Haugesund - Lillestrøm TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 16. april kl. 15.30 Strømsgodset - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Lørdag 16. april kl. 18.00 Rosenborg - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. april kl. 15.30 BodøGlimt - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. april kl. 18.00 Aalesund - Viking C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. april kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. april kl. 18.00 Vålerenga - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. april kl. 20.00 Odd - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 6

Onsdag 20. april kl. 19.00 Viking - Brann C More/TV 2 Sumo

Onsdag 20. april kl. 19.00 Bodø/Glimt - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Onsdag 20. april kl. 19.00 Sogndal - Odd C More/TV 2 Sumo

Onsdag 20. april kl. 19.00 Stabæk - Strømsgodset TV 2 Zebra / TV 2 Sumo

Torsdag 21. april kl. 19.00 Tromsø - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Torsdag 21. april kl. 19.00 Molde - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Torsdag 21. april kl. 19.00 Lillestrøm - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Torsdag 21. april kl. 19.00 Start - Sarpsborg 08 TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 7

Lørdag 23. april kl. 15.30 Strømsgodset - Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Lørdag 23. april kl. 18.00 Brann - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. april kl. 15.30 Sarpsborg 08 - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. april kl. 18.00 Rosenborg - Viking C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. april kl. 18.00 Aalesund - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. april kl. 18.00 Odd - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. april kl. 20.00 Vålerenga - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 25. april kl. 19.00 Haugesund - Stabæk TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 8

Lørdag 30. april kl. 15.30 Molde - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Lørdag 30. april kl. 18.00 Lillestrøm - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 1.mai kl. 15.30 Viking - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 1.mai kl. 18.00 Sogndal - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 1.mai kl. 18.00 Start - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 1.mai kl. 18.00 Tromsø - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 1.mai kl. 20.00 Stabæk - Odd TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 2.mai kl. 19.00 Bodø/Glimt - Sarpsborg 08 TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 9

Lørdag 7. mai kl. 15.30 Viking - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Lørdag 7. mai kl. 18.00 Strømsgodset - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Lørdag 7. mai kl. 20.00 Brann - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Søndag 8. mai kl. 15.30 Odd - Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 8. mai kl. 18.00 Rosenborg - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 8. mai kl. 18.00 Vålerenga - Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Søndag 8. mai kl. 18.00 Aalesund - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 8. mai kl. 20.00 Haugesund - Molde TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 10

Onsdag 11. mai kl. 19.00 Haugesund - Odd TV 2 Zebra / TV 2 Sumo

Onsdag 11. mai kl. 19.00 Lillestrøm - Brann C More/TV 2 Sumo

Onsdag 11. mai kl. 19.00 Bodø/Glimt - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Onsdag 11.mai kl. 19.00 Molde- Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Torsdag 12.mai kl. 19.00 Stabæk - Viking TV 2 Zebra / TV 2 Sumo

Torsdag 12.mai kl. 19.00 Start-Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Torsdag 12.mai kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Torsdag 12.mai kl. 19.00 Sogndal - Tromsø C More / TV 2 Sumo

Runde 11

Mandag 16. mai kl. 15.30 Tromsø - Bodø/Glimt TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 15.30 Aalesund - Start C More/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 18.00 Rosenborg - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 18.00 Brann - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 18.00 Odd - Molde C More/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 18.00 Viking - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 18.00 Vålerenga - Haugesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 20.00 Strømsgodset - Sarpsborg 08 TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 12

Fredag 20. mai kl. 19.00 Sarpsborg 08- Odd TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 21. mai kl. 15.30 Stabæk - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Lørdag 21. mai kl. 18.00 Molde- Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 22. mai kl. 15.00 Bodø/Glimt - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 22.mai kl. 18.00 Strømsgodset - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 22.mai kl. 18.00 Haugesund- Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 22.mai kl. 18.00 Sogndal - Start C More/TV 2 Sumo

Søndag 22.mai kl. 20.00 Lillestrøm - VikingTV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 13

Lørdag 28. mai kl. 15.30 Tromsø - Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Lørdag 28. mai kl. 18.00 Rosenborg - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 15.30 Odd - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 15.30 Sogndal - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 18.00 Brann - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 18.00 Viking - Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 18.00 Start - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 20.00 Aalesund - Vålerenga TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 14

Fredag 1.juli kl. 19.00 Lillestrøm - Tromsø TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 2.juli kl. 15.30 Haugesund - Start C More/TV 2 Sumo

Lørdag 2.juli kl. 18.00 Bodø/Glimt - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 3.juli kl. 15.30 Vålerenga - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 3.juli kl. 18.00 Molde - Viking C More/TV 2 Sumo

Søndag 3.juli kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 3.juli kl. 18.00 Stabæk - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Mandag 4.juli kl. 19.00Strømsgodset - Aalesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 15

Fredag 8. juli kl. 19.00 Start - Bodø/Glimt TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 9. juli kl. 15.30 Viking - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Lørdag 9. juli kl. 18.00 Brann - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Lørdag 9. juli kl. 18.00 Rosenborg - Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Lørdag 9. juli kl. 18.00 Tromsø - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Lørdag 9. juli kl. 20.00 Sogndal - Molde TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Søndag 10. juli kl. 18.00 Odd - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. juli kl. 18.00 Lillestrøm - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Runde 16

Fredag 15. juli kl. 19.00 Vålerenga - Sogndal TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 16. juli kl. 15.30 Haugesund - Viking C More/TV 2 Sumo

Lørdag 16. juli kl. 18.00 Aalesund- Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. juli kl. 15.30 Strømsgodset - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 17.juli kl. 18.00 Stabæk - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. juli kl. 18.00 Molde - Start C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. juli kl. 18.00 Bodø/Glimt - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. juli kl. 20.00 Sarpsborg 08 - Lillestrøm TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 17

Fredag 22. juli kl. 19.00 Brann - Aalesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 23. juli kl. 15.30 Rosenborg - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Lørdag 23. juli kl. 18.00 Molde - Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. juli kl. 15.30 Start - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. juli kl. 18.00 Odd - Viking C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. juli kl. 18.00 Sogndal - Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. juli kl. 18.00 Tromsø - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. juli kl. 20.00 Lillestrøm - Strømsgodset TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 18

Fredag 29. juli kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 30. juli kl. 18.00 Viking - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 31. juli kl. 15.30 Aalesund - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Søndag 31. juli kl. 18.00 Bodø/Glimt - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 31. juli kl. 18.00 Odd - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 31. juli kl. 18.00 Haugesund - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 31. juli kl. 20.00 Strømsgodset - Stabæk TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 1. aug kl. 19.00 Vålerenga - Molde C More/TV 2 Sumo

Runde 19

Fredag 5. august kl. 19.00 Tromsø - Aalesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 6. august kl. 15.30 Molde - Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Lørdag 6. august kl. 18.00 Lillestrøm - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 7. august kl. 15.30 Stabæk - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 7. august kl. 18.00 Brann - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 7. august kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 7. august kl. 18.00 Start - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 7. august kl. 20.00 Sogndal - Viking TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 20

Lørdag 13. aug kl. 15.30 Bodø/Glimt - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Lørdag 13. aug kl. 18.00 Vålerenga - Brann C More/TV 2 Sumo

Lørdag 13. aug kl. 20.00 Rosenborg - Sogndal TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Søndag 14. aug kl. 15.30 Aalesund - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 14. aug kl. 18.00 Strømsgodset - Start C More/TV 2 Sumo

Søndag 14. aug kl. 18.00 Haugesund - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 14. aug kl. 18.00 Odd - Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Søndag 14. aug kl. 20.00 Viking - Stabæk TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 21

Fredag 19. aug kl. 19.00 Vålerenga - Bodø/Glimt TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 20. aug kl. 15.30 Lillestrøm - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Lørdag 20. aug kl. 18.00 Brann - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 21. aug kl. 15.30 Sarpsborg 08 - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 21. aug kl. 18.00 Molde - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 21. aug kl. 18.00 Start - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 21. aug kl. 18.00 Stabæk - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 21. aug kl. 20.00 Tromsø - Viking TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 22

Fredag 26. aug kl. 19.00 Aalesund - Sarpsborg 08 TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 27. aug kl. 15.30 Strømsgodset - Molde C More/TV 2 Sumo

Lørdag 27. aug kl. 18.00 Haugesund - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 28. aug kl. 15.30 Sogndal - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 28. aug kl. 18.00 Viking - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Søndag 28. aug kl. 18.00 Rosenborg - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 28. aug kl. 18.00 Bodø/Glimt - Start C More/TV 2 Sumo

Søndag 28. aug kl. 20.00 Odd - Vålerenga TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 23

Fredag 9. sept kl. 19.00 Start - Aalesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 10. sept kl. 15.30 Vålerenga - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Lørdag 10. sept kl. 18.00 Brann - Viking C More/TV 2 Sumo

Søndag 11. sept kl. 15.30 Tromsø - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 11. sept kl. 18.00 Stabæk - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 11. sept kl. 18.00 Lillestrøm - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 11. sept kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 11. sept kl. 20.00 Molde - Haugesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 24

Fredag 16. sept kl. 19.00 Haugesund - Vålerenga TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 17. sept kl. 15.30 Tromsø - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Lørdag 17. sept kl. 18.00 Viking - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 18. sept kl. 15.30 Sogndal - Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Søndag 18. sept kl. 18.00 Bodø/Glimt - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 18. sept kl. 18.00 Aalesund - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 18. sept kl. 18.00 Odd - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 18. sept kl. 20.00 Rosenborg - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 25

Fredag 23. sept kl. 19.00 Stabæk - Bodø/Glimt TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 24. sept kl. 15.30 Sarpsborg 08 - Viking C More/TV 2 Sumo

Lørdag 24. sept kl. 18.00 Molde - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 25. sept kl. 15.30 Lillestrøm - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 25. sept kl. 18.00 Strømsgodset - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 25. sept kl. 18.00 Start - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 25. sept kl. 18.00 Vålerenga - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 25. sept kl. 20.00 Brann - Tromsø TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Les også

  1. - Det handler i ytterste konsekvens om Brannns eksistens

  2. Han kan overta Selnæs-rollen: - Alle som fulgte RBK i fjor så hvor god Ole var

  3. Agenten har tro på at Orlov blir solgt

  4. Der dro den uerstattelige fra Rosenborg

  5. Her er Brutterns plan for å erstatte Selnæs

  6. Plutselig dukket tre nye spillere opp på Brann-trening

Eliteserien

SVUTMP
1Bodø/Glimt96212171420
2Molde962123111220
3Kristiansund850378-115
4Rosenborg94232014614
5Vålerenga93421513213
  • Champions League-kvalifisering
  • Europaliga-kvalifisering
  • Nedrykkskvalifisering
  • Nedrykk

Les mer om

  1. Eliteserien