Denne feiringen har du neppe sett maken til
Mjøndalen herjet med Fredrikstad og feiret på ellevilt vis.
Vegard Hansens Mjøndalen har fått en tung start på comeback-sesongen i 1. divisjon. Torsdag kveld fikk bruntrøyene endelig en opptur.
På Isachsen stadion kunne MIF juble for storseier mot Fredrikstad. Mjøndalen-spillerne ga seg ikke før det sto 4-0 på måltavlen.
Hjemmelaget ledet 2-0 til pause, og like etter pause økte Amahl William Pellegrino ledelsen til 3-0. Den scoringen ble feiret på litt spesielt vis.
Vegard Hansen: – Veldig deilig
Feiringen var tydeligvis innøvd, for i løpet av kort tid stilte MIF-spillerne opp for å bli tatt bilde av, mens en ballgutt hadde fått en mobiltelefon i hendene.
- Se feiringen og resten av høydepunktene øverst i artikkelen!
Mjøndalen-trener Vegard Hansenårets andre seier i serien.
— Vi har sagt til det kjedsommelige at det kommer til å snu. Da er det selvsagt veldig deilig at det skjedde mot Fredrikstad nå, sier MIF-trener Vegard Hansen til Drammens Tidende.
- Sett denne? Hva i alle dager driver Mjøndalen med her?