Higuaín mistet hodet da Napoli snublet i gullkampen
Stjernespissen så rødt. Juventus har nå seks poengs luke i italiensk Serie A.
- 100% Sport
Napoli måtte se seg slått 3-1 av Udinese søndag og ga Juventus seks poengs luke i gullkampen i italiensk fotball.
Gonzalo Higuaín scoret et utligningsmål i første omgang i Udine, men han ble utvist mot slutten av kampen. Han mistet besinnelsen og måtte holdes tilbake av lagkamerater på en mørk dag for serietoeren.
Bruno Fernandes ble en nøkkelmann for Udinese søndag. Han gjorde 1-0 på straffespark etter et snaut kvarter. Han rakk å misse et nytt straffespark før han gjorde 2-1 med et brassespark rett før pause.I mellomtiden hadde Higuain utlignet, men det ble det eneste Napoli hadde å juble for søndag.
Cyril Thereau satte inn 3-1 på innlegg fra Silvan Widmer i det 57. minutt.
AC Milan-legenden Cesare Maldini er død
Mandzukic avgjorde for serieleder Juventus
Higuain er oppe i ypperlige 30 mål denne sesongen, og han har 65 på 100 seriekamper for Napoli, men han fikk sitt annet gule kort kvarteret før slutt for protester etter en dommeravgjørelse.
Tidligere var trener Maurizio Sarri vist på tribunen for protester.
— Dette tapet vil gjøre oss sinte en dag eller to, men det vil gi oss drivstoff til sesonginnspurten. Vi er i en stor sesong, og vi må reise oss snarest, sa Sarri.
— Vi må også gratulere Udinese. De spilte meget godt, mens vi ikke nådde vårt vanlige nivå.
Juventus slo Empoli 1-0 lørdag og ser nå ut til å være på stø vei mot enda et seriemesterskap.
— Jeg håper Napoli avgir poeng, sa Juventus-trener Massimiliano Allegri etter lørdagens seier, og han trengte ikke å vente lenge på å få ønsket oppfylt.
(©NTB)