Absolutt ingen fremgang å spore

KOMMENTAR: Oktober er i ferd med å bli et mareritt for Rini Coolen. Fortsetter Rosenborg som nå, kan det bli stygt i Salzburg torsdag.

FORTVILER: Nicklas Bendtner fikk lite til på Åråsen. Her er han sammen med Samuel Adegbenro. Kampen mot Lillestrøm endte 0-0.
  • Birger Løfaldli

LILLESTRØM: Nyheten om at Rini Coolen var ansatt som Rosenborgs akademisjef kom for temmelig nøyaktig ett år siden. Han startet i jobben i januar. Bare et halvår senere var han blitt klubbens hovedtrener. De siste månedene har mye tydet på at han vil bli den permanente RBK-sjefen.

Styreleder Ivar Koteng uttalte i starten av oktober at styret hadde kuttet i lista over aktuelle trenerkandidater. Han bekreftet samtidig at Coolen fortsatt var en av dem som var aktuelle. Nicklas Bendtner gikk tidligere i høst ut og mente Coolen var rett mann også på lang sikt, men nå blir det stadig verre for RBK-styret å argumentere for et slikt valg.

Les hele saken med abonnement