Fotball

Slik blir andre runde i cupen

Her er oppsettet for runde to i fotball-NM.

Kåre Ingebrigtsen og Rosenborg mottok kongepokalen av Hans Majestet kong Harald sist sesong på Ullevaal stadion.
  • Herman Folvik

De store skrellene uteble i NMs første runde - med unntak av Kråkerøys seier mot den gamle cupstorheten Fredrikstad.

Nå har Norges Fotballforbund offentliggjort oppsettet for neste etappe av veien mot Ullevaal.

– Vi prøver å skape flest mulig fotballfester og synes vi har fått til en del gode oppgjør. Det vi har tatt hensyn til er at de lavest rangerte lagene får motstander fra Eliteserien eller OBOS. Så må vi også tenke på toppklubbene som er i en hard fase av sesongen med mange kamper, og prøver derfor å begrense reisingen for dem. Det er en vanskelig kabal, men jeg tror det blir mange fine kamper og håper oppsettet blir godt mottatt, sier Rune Pedersen, seksjonsleder for turneringsadministrasjon i NFF i pressemeldingen.

Les også

Dette tror ekspertene om Champions League-semiene: – Når det laget angriper, er det som et 100-meterfelt i en OL-finale

Menn:

  • Kråkerøy - Vålerenga
  • Moss - Sarpsborg 08
  • Grorud - Elverum
  • Skeid - Strømsgodset
  • Asker - Stabæk (spilles 25. mai)
  • KFUM - Bærum
  • Strømmen - Kjelsås (spilles 25. mai)
  • Ull/Kisa - Alta
  • Nybergsund - Kongsvinger (spilles 25. mai)
  • Brumunddal - Lillestrøm
  • Raufoss - Sogndal
  • Mjøndalen - Kvik Halden
  • Ørn-Horten - Sandefjord
  • Pors - Odd
  • Arendal – Notodden (spilles 25. mai)
  • Jerv - Bryne
  • Fløy - Start
  • Egersund - Viking (spilles 25. mai)
  • Vard Haugesund - Haugesund
  • Lysekloster - Brann
  • Åsane - Fyllingsdalen
  • Nest-Sotra - Sandnes Ulf
  • Florø - Fana
  • Tynset - Rosenborg
  • Verdal - Kristiansund
  • Byåsen – Aalesund
  • Ranheim - Stjørdals-Blink
  • Hødd - Molde
  • Mosjøen - Levanger
  • Sortland - Bodø/Glimt
  • Fløya - Tromsdalen
  • Finnsnes - Tromsø

* Kampdag er onsdag 24. mai – med unntak av kampene nevnt i oppsett som spilles 25. mai.

Les også

Her er Arne Scheies ti største cupbomber i første runde

Kvinner:

  • Grei - Urædd
  • Stabæk - Fart
  • Lier - Kolbotn
  • Nanset - Lyn
  • Snøgg - Røa
  • Amazon Grimstad - Klepp
  • Arna-Bjørnar - Fyllingsdalen
  • Åsane - Avaldsnes
  • Kaupanger - Sandviken
  • Fortuna Ålesund - LSK Kvinner
  • Molde - Trondheims-Ørn
  • KIL/Hemne - Byåsen
  • Innstrandens - Grand Bodø
  • Fløya - Vålerenga
  • Tromsdalen - Medkila
  • Bossekop - Tromsø

* Kampene spilles 31. mai, men klubbene kan bli enige om å spille tidligere.

Eliteserien

SVUTMP
1Viking86111761119
2Lillestrøm7520134917
3Molde7412137613
4Sarpsborg 086312107310
5Strømsgodset731389-110
  • Champions League-kvalifisering
  • Conference League-kvalifisering
  • Nedrykkskvalifisering
  • Nedrykk

Les mer om

  1. Fotball-NM
  2. Fotball
  3. Eliteserien