Mot klubbskifte for Per Ciljan Skjelbred
— Vi er i dialog med en klubb som har vært interessert i Per veldig lenge, sier Ciljan-rådgiver.
Per Ciljan Skjelbred er på vei fra Hamburg til Hertha Berlin på lån ut sesongen. Det bekrefter Ciljans rådgiver Jan Ludvigsen overfor adressa.no:
— Vi er i dialog, men ingenting er klart ennå. Slikt kan ta noen dager. Men Hertha er en en klubb som har vært interessert i Per veldig lenge, sier Ludvigsen.
Ciljan har fått en tung start på sesongen i Hamburg. Nå kan midtbanespilleren, som ikke har spilt noen kamper for klubben hittil i år, få en gyllen sjanse til å fortsatt spille Bundesliga-fotball.
Etter det Adressa.no vet er det kun en medisinsk sjekk og samtaler med Hertha-manager Michael Preetz som gjenstår før Ciljan er klar for et skifte.
Har fulgt Skjelbred lenge
Ciljan reiser fra Hamburg til Berlin fredag morgen, og kan være klar i løpet av de nærmeste dagene.
Og kommer i så fall til en klubb som vil satse på ham, ettersom de har fulgt spilleren i lang tid. Etter det adressa.no forstår har Preetz og co. hatt den tidligere RBK-eren på radaren i over ett år.
Ciljans klubbytte er en del av en byttelånshandel der Herthas spiss Pierre Lassoga går motsatt vei.
Vraket av Drillo
Etter at Per Ciljan Skjelbred var med i landslagstroppen mot Sverige nylig, ble han denne gang utelatt av Egil «Drillo» Olsen til Norges VM-kvalifiseringskamper mot Kypros og Sveits i september.
I fjorårets sesong spilte Ciljan stort sett hver eneste kamp for HSV etter at han fikk sjansen mot Schalke i november.
Dessverre for trønderen har ikke årets sesongstart fortsatt i samme spor, han har ikke vært i elleveren i noen av kampene så langt.
HSV har to tap og én uavgjort hittil i år, mens Hertha har startet sesongen med to seirer og en uavgjort.