Nyland slet med å få sove etter Ungarn-flausen
Drømmen om Frankrike-EM i 2016 ble brutalt knust søndag kveld. Det faktumet ødela mye av nattesøvnen til Ørjan Håskjold Nyland.
Tyskland-proffen var nådeløs etter Norges exit søndag kveld.
— Vi driter oss ut, slo landslagskeeperen fast og kalte det hele for en pinlig affære.
Fotballpresidenten: - Høgmo fortsetter som landslagssjef
Dagen derpå er skuffelsen fortsatt stor for Ingolstadt-spilleren. I 09-tida mandag var det en skuffet landslagskeeper som tok fatt på vegen hjem til Tyskland.
— Det ble ei sein natt det her, i form av lite søvn. Det ble en trist kveld - overhodet ikke noe å skryte av. Dessverre, sier Håskjold Nyland til Sunnmørsposten på flyplassen i Budapest.
Trives i Tyskland
Han gjentar nok en gang at Norge ikke fortjente EM-plass ut i fra prestasjonene som ble vist over to kamper mot Ungarn.
— Det er tungt, men når det er fortjent er det ikke så mye å gjøre med det, sier han.
Høgmo overrasket spillerne med sjokkuttaket
Nå vender Håskjold Nyland nasen hjem mot Tyskland. Der håper han på en sportslig opptur i løpet av tiden framover.
— Jeg trives veldig godt egentlig i Tyskland. Det eneste jeg mangler er spilletid, men den sjansen vet jeg at jeg vil få. Da gjelder det bare å gripe den, sier Håskjold Nyland.