Fotball

Molde først ut i eliteserien

<p>Her er TV-oppsettet og terminlisten for de åtte første rundene.</p>

Fotball, 20.11.2011 , Tippeligaen ,Eliteserien ,Molde v Sarpsborg 08 3-1 ,Aker Stadion, Ole Gunnar Solskjær - manager molde Foto: Richard brevik , Digitalsport
  • 100% Sport

Molde og Strømsgodset innleder årets eliteserie i fotball. De møtes på Aker stadion fredag 23. mars.

Det ble klart etter at TV-kampene for de åtte første serierunde ble fordelt mellom MAX og TV 2. ## 1. runde:

Fredag 23/3:

Molde – Strømsgodset 19.000 (MAX)

Lørdag 24/3:

Hønefoss – Lillestrøm 18.00 (TV 2 Sport)

Søndag 25/3 (18.00):

Odd Grenland – Sogndal (TV 2 Sport)

Vålerenga – Haugesund (TV 2 Sport)

Stabæk – Aalesund (TV 2 Sport)

Tromsø – Fredrikstad (TV 2 Sport)

Rosenborg – Brann 20.00 (TV 2)

Mandag 26/3:

Sandnes Ulf – Viking 19.00 (TV 2 Zebra)

2. runde:

Fredag 30/3:

Brann – Sandnes Ulf 19.00 (MAX)

Lørdag 31/3:

Strømsgodset – Vålerenga 18.00 (TV 2 Sport)

Søndag 1/4 (18.00):

Fredrikstad – Stabæk (TV 2 Sport)

Viking – Odd Grenland (TV 2 Sport)

Sogndal – Hønefoss (TV 2 Sport)

Haugesund – Molde (TV 2 Sport)

Lillestrøm – Rosenborg 20.00 (TV 2)

Mandag 1/4:

Aalesund – Tromsø 19.00 (TV 2 Zebra)

3. runde:

Mandag 9/4 (18.00):

Odd Grenland – Lillestrøm 16.00 (TV 2 Sport)

Tromsø – Stabæk (TV 2 Sport)

Sandnes Ulf – Aalesund (TV 2 Sport)

Rosenborg – Sogndal (TV 2 Sport)

Strømsgodset – Haugesund (TV 2 Sport)

Hønefoss – Fredrikstad (TV 2 Sport)

Molde – Brann 20.00 (TV 2)

Tirsdag 10/4:¨

Vålerenga – Viking 19.00 (TV 2 Zebra)

4. runde:

Fredag 13/4:

Fredrikstad – Rosenborg 19.00 (MAX)

Søndag 15/4 (18.00):

Tromsø – Sandnes Ulf (TV 2 Sport)

Brann – Strømsgodset (TV 2 Sport)

Sogndal – Haugesund (TV 2 Sport)

Aalesund – Odd Grenland (TV 2 Sport)

Lillestrøm – Vålerenga 20.00 (TV 2)

Mandag 16/4 (19.00):

Stabæk – Hønefoss (TV 2 Sport)

Viking – Molde (TV 2 Zebra)

5. runde:

Fredag 20/4:

Vålerenga – Sogndal 19.00 (MAX)

Lørdag 21/4:

Haugesund – Brann 18.00 (TV 2 Sport)

Søndag 22/4 (18.00):

Odd Grenland – Fredrikstad (TV 2 Sport)

Strømsgodset – Viking (TV 2 Sport)

Sandnes Ulf – Stabæk (TV 2 Sport)

Hønefoss – Aalesund (TV 2 Sport)

Rosenborg – Tromsø 20.00 (TV 2)

Mandag 23/4:

Molde – Lillestrøm 19.00 (TV 2 Zebra)

6. runde:

Fredag 27/4:

Aalesund – Rosenborg 19.00 (MAX)

Lørdag 28/4 (18.00):

Lillestrøm – Strømsgodset 16.00 (TV 2 Sport)

Viking – Haugesund (TV 2 Sport)

Tromsø – Hønefoss (TV 2 Sport)

Fredrikstad – Sandnes Ulf (TV 2 Sport)

Stabæk – Odd Grenland (TV 2 Sport)

Sogndal – Molde 20.00 (TV 2)

Søndag 29/4:

Brann – Vålerenga 19.00 (TV 2 Zebra)

7. runde:

Fredag 4/5:

Rosenborg – Stabæk 18.00 (MAX)

Lørdag 5/5:

Odd Grenland – Tromsø 18.00 (TV 2 Sport)

Søndag 6/5 (18.00):

Sandnes UIf – Haugesund (TV 2 Sport)

Vålerenga – Fredrikstad (TV 2 Sport)

Strømsgodset – Sogndal (TV 2 Sport)

Haugesund – Lillestrøm (TV 2 Sport)

Molde – Aalesund 20.00 (TV 2)

Mandag 7/5:

Brann – Viking 19.00 (TV 2 Zebra)

8. runde:

12/5:

Stabæk – Molde 16.00 (TV 2 Sport)

Tromsø – Vålerenga 18.00 (MAX)

Søndag 13/5 (18.00:

Sandnes Ulf – Rosenborg (TV 2 Sport)

Sogndal – Viking (TV 2 Sport)

Aalesund – Strømsgodset (TV 2 Sport)

Fredrikstad – Haugesund (TV 2 Sport)

Hønefoss – Odd Grenland (TV 2 Sport)

Lillestrøm – Brann 20.00 (TV 2).

(©NTB)

Les også

  1. Trøkk og fasong over Sandnes Ulf

  2. Molde fikk juling av russisk storlag

  3. Bare én spiller rangeres foran Gatt

  4. - Fullt uansett flytting

Eliteserien

SVUTMP
1Bodø/Glimt19115340192138
2Molde19114446232337
3Kristiansund1911262722535
4Rosenborg19104540251534
5Lillestrøm1910453124734
  • Champions League-kvalifisering
  • Conference League-kvalifisering
  • Nedrykkskvalifisering
  • Nedrykk

Les mer om

  1. Eliteserien