Syv spillere ferdig i Strømsgodset

Seks spillere som er på utgående kontrakt får ikke fortsette i Strømsgodset. I tillegg legger Mounir Hamoud opp.

Muhamed Keita er blant spillerne som er ferdig i Strømsgodset.

Spillerne det gjelder er Martin Rønning Ovenstad, Henning Hauger, Martin Hansen, Lars Sætra, Christopher Lindquist og Muhamed Keita. I tillegg avslutter altså Hamoud fotballkarrieren. Også han var på utgående kontrakt.

Les også

Så feil tok ekspertene i eliteserietipsene: – Jeg må settes på sidelinjen i karantene

Les også

Molde-profilen vant pris: – En veldig hyggelig bonus

Strømsgodset berget plassen i Eliteserien med seier i sine to siste kamper, men mye tyder på at det blir store endringer i Drammen-klubben i løpet av vinteren. Spillerne ble takket av på Marienlyst onsdag.

– Vi er i en situasjon der vi ikke tilbyr disse gutta ny kontrakt, basert på økonomi og spilletid. Det kan hende dette bildet endrer seg, men slik er vurderingen for øyeblikket, og derfor var det helt på sin plass å takke de av i forbindelse med denne avslutningslunsjen. De har gjort en god jobb for klubben, sier sportssjef Jostein Flo til klubbens nettsider.