Start: - Derfor slår vi Aalesund
Start-spillerne har stor tro på at den 25 kamper lange rekken uten seier ender mot Aalesund 16. mai.
Start-trening_SteinarP.jpg
- Nicolai OlsenFædrelandsvennen
KL. 15.30:
Følg Aalesund - Start og chat med FVNs reporter
KRISTIANSAND (fvn.no): — Det er fordi vi skal tørre mer enn dem. Vi skal spille på styrkene våre, eie ballen og skape flere store sjanser, sier driblefanten Daniel Aase før mandagens oppgjør mot bunnkollega Aalesund.
Forrige Start-seier i serien kom 4. juli i fjor da sørlendingene slo Stabæk 4-1 – 25 kamper siden. Det mener de alle er på tide at skjer igjen.
— Vi skal vinne alle duellene og ta overgangene når de byr seg. I forsvar skal vi ligge kompakt og gjøre det vanskelig for Aalesund å skape noen sjanser. Klarer vi det, har vi gode muligheter til å vinne, sier Kristoffer Ajer.
Se oppladningen til fotballens festdag: - Kun seier er godt nok
Full innsats i 90 minutter
Torsdag tapte Start 0-2 hjemme mot Rosenborg. Men før Vilhjalmsson ga trønderne ledelsen, hadde Mathias Rasmussen to store sjanser til å score. Henrik Robstad og Daniel Aase skapte problemer for serielederen da den tidligere Vindbjart-duoen kombinerte fint i 2. omgang.
— Det er mye positivt å ta med oss fra den kampen. Det hadde bare vært så mye gøyere om vi hadde fått med et poeng også, noe jeg føler vi fortjente, sier Robstad, og fortsetter:
— Har vi den samme innsatsen og gløden som vi hadde mot Rosenborg, så vinner vi. For min del må jeg tørre å slippe meg enda mer løs offensivt, og skape sjanser.
- Må gå ut i hundre
Amerikanske Alex DeJohn hadde før denne sesongen spilt mest midtstopper, men har i de siste kampene bekledd posisjonen som høyreback. Han mener åpningen på kampen blir avgjørende.
— Vi må gå ut i hundre, og ta kontroll over ballen. Vi må ha en større vilje til å vinne hver eneste duell, sier DeJohn.
Trener Steinar Pedersen er enig med spillerne. Det handler om å være på toppnivå i samtlige 90 minutter.
— Vi må legge ned en solid innsats og masse trøkk hele kampen gjennom. Da har vi gode forutsetninger for å prestere bra, sier Start-treneren.
Kampstart på Color Line Stadion er 15.30 mandag.
Eliteserien
S | V | U | T | M | P | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bodø/Glimt | 30 | 26 | 3 | 1 | 103 – 3271 | 81 | ||
2 | Molde | 30 | 20 | 2 | 8 | 77 – 3641 | 62 | ||
3 | Vålerenga | 30 | 15 | 10 | 5 | 51 – 3318 | 55 | ||
4 | Rosenborg | 30 | 15 | 7 | 8 | 50 – 3515 | 52 | ||
5 | Kristiansund | 30 | 12 | 12 | 6 | 57 – 4512 | 48 |
- Champions League-kvalifisering
- Europaliga-kvalifisering
- Nedrykkskvalifisering
- Nedrykk
Les mer om
Relevante artikler
Aase: - Jeg er med i planene fremover
Alex DeJohn har vokst i rollen som back
Slakter egen innsats etter cupfadesen: - Fullstendig klar over at dette ikke er godt nok
Cupeventyret knust for Start igjen: - Vet ikke hvordan jeg skal forklare dette
Pedersen etter Starts syvende uavgjort: - Vi spiller positiv fotball
Se oppladningen til fotballens festdag: - Kun seier er godt nok