Fotball

Slik spilles 1. divisjon neste år

Godbiter på 16. mai, og det første Sørlandsderbyet kommer i 6. serierunde.

Det ble ikke mange jubelscener for Start-spillerne i Eliteserien i fjor. Denne sesongen er det derimot forventet opprykk av de gule. Schrøder, Tor Erik / NTB scanpix

  • Sindre Trygsland

Norges Fotballforbund offentliggjorde tirsdag kampprogrammet for den kommende sesongen i førstedivisjon.

Allerede i første serierunde møtes to lag med en stolt historie, når Fredrikstad reiser til Kristiansand for å bryne seg på nyopprykkede Start.

Det er knyttet store forventninger til duellene mellom de tre lagene fra Sørlandet: Start, Jerv og Arendal. Det første møtet dem imellom kommer i 6. serierunde, når Arendal og Jerv møtes.

Som forventet er det lagt opp til flere godbiter på fotballens nasjonaldag, 16. mai. Da blir det blant annet storoppgjør mellom Start og Sandnes Ulf, samt lokaloppgjør mellom Levanger og Ranheim.

Også Vestlandsmøtet mellom Åsane og Florø bør vekke interesse.

Les også

Fagermo raser mot serieoppsettet: - Nesten skandaløst

Se oppsettet i sin helhet nedenfor:

Runde 1, 2. april:

IK Start – Fredrikstad FK Søndag kl. 15 (Eurosport Norge)

Florø SK – FK Jerv Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Mjøndalen – Arendal Fotball Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Ranheim – Strømmen Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

SandnesUlf – Elverum Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

TUIL Tromsdalen – Åsane Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Ull/Kisa – Levanger Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Bodø/Glimt – Kongsvinger Tirsdag kl. 19 (Eurosport Norge)

Runde 2, 9. april:

Kongsvinger – IK Start Søndag kl. 15 (Eurosport Norge)

Arendal Fotball – Ull/Kisa Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Elverum – TUIL Tromsdalen Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

FK Jerv – Ranheim Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Levanger – SandnesUlf Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Strømmen – Florø SK Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Åsane – Bodø/Glimt Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Fredrikstad FK – Mjøndalen Tirsdag kl. 19 (Eurosport Norge)

Runde 3, 17. april:

SandnesUlf – Fredrikstad FK Mandag kl. 15 (Eurosport Norge)

Bodø/Glimt – Elverum Mandag kl. 18 (Eurosport Player)

Florø SK – Levanger Mandag kl. 18 (Eurosport Player)

IK Start – Åsane Mandag kl. 18 (Eurosport Player)

Ranheim – Arendal Fotball Mandag kl. 18 (Eurosport Player)

TUIL Tromsdalen – Kongsvinger Mandag kl. 18 (Eurosport Player)

Ull/Kisa – Strømmen Mandag kl. 18 (Eurosport Player)

Mjøndalen – FK Jerv Tirsdag kl. 19 (Eurosport Norge)

Runde 4, 23. april:

Kongsvinger – Ranheim Lørdag kl. 15 (Eurosport Norge)

Fredrikstad FK – Bodø/Glimt Søndag kl. 15 (Eurosport Norge)

Arendal Fotball – Florø SK Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Elverum – Ull/Kisa Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

FK Jerv – Strømmen Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Levanger – Mjøndalen Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

TUIL Tromsdalen – IK Start Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Åsane – SandnesUlf Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Runde 5, 30. april:

Mjøndalen – Kongsvinger Søndag kl. 15 (Eurosport Norge)

FK Jerv – Levanger Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Florø SK – Elverum Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Ranheim – Åsane Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

SandnesUlf – TUIL Tromsdalen Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Strømmen – Arendal Fotball Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Ull/Kisa – Fredrikstad FK Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Bodø/Glimt – IK Start Tirsdag kl. 19 (Eurosport Norge)

Runde 6, 7. mai:

Arendal Fotball – FK Jerv Lørdag kl. 15 (Eurosport Norge)

Elverum – Ranheim Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Fredrikstad FK – Florø SK Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

IK Start – Ull/Kisa Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Levanger – Strømmen Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

TUIL Tromsdalen – Bodø/Glimt Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Åsane – Mjøndalen Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Kongsvinger – SandnesUlf Tirsdag kl. 19 (Eurosport Norge)

Runde 7, 13. mai:

Arendal Fotball – Levanger Lørdag kl. 18 (Eurosport Player)

FK Jerv – Kongsvinger Lørdag kl. 18 (Eurosport Player)

Florø SK – IK Start Lørdag kl. 18 (Eurosport Player)

Mjøndalen – Elverum Lørdag kl. 18 (Eurosport Player)

Ranheim – Fredrikstad FK Lørdag kl. 18 (Eurosport Player)

SandnesUlf – Bodø/Glimt Lørdag kl. 18 (Eurosport Player)

Strømmen – TUIL Tromsdalen Lørdag kl. 18 (Eurosport Player)

Ull/Kisa – Åsane Lørdag kl. 18 (Eurosport Player)

Runde 8, 16. mai:

Bodø/Glimt – Ull/Kisa Tirsdag kl. 18 (Eurosport Player)

Elverum – Strømmen Tirsdag kl. 18 (Eurosport Player)

Fredrikstad FK – FK Jerv Tirsdag kl. 18 (Eurosport Player)

IK Start – SandnesUlf Tirsdag kl. 18 (Eurosport Player)

Kongsvinger – Arendal Fotball Tirsdag kl. 18 (Eurosport Player)

Levanger – Ranheim Tirsdag kl. 18 (Eurosport Player)

TUIL Tromsdalen – Mjøndalen Tirsdag kl. 18 (Eurosport Player)

Åsane – Florø SK Tirsdag kl. 18 (Eurosport Player)

Runde 9, 21. mai:

Mjøndalen – SandnesUlf Fredag kl. 19 (Eurosport Norge)

Strømmen – Kongsvinger Søndag kl. 15 (Eurosport Norge)

Arendal Fotball – Elverum Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

FK Jerv – Åsane Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Florø SK – Bodø-Glimt Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Levanger – Fredrikstad FK Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Ranheim – IK Start Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Ull-Kisa – TUIL Tromsdalen Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Runde 10, 28. mai:

IK Start – FK Jerv Lørdag kl. 15 (Eurosport Norge)

Bodø-Glimt – Mjøndalen Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Elverum – Levanger Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Fredrikstad FK – Arendal Fotball Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Kongsvinger – Florø SK Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

SandnesUlf – Ull-Kisa Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

TUIL Tromsdalen – Ranheim Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Åsane – Strømmen Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Runde 11, 4. juni:

Mjøndalen – IK Start Søndag kl. 1500 (Eurosport Norge)

Arendal Fotball – TUIL Tromsdalen Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

FK Jerv – Elverum Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Florø SK – SandnesUlf Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Levanger – Åsane Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Ranheim – Bodø-Glimt Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Strømmen – Fredrikstad FK Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Ull-Kisa – Kongsvinger Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Runde 12, 11. juni:

Kongsvinger – Levanger Lørdag kl. 1530 (Eurosport Norge)

IK Start – Strømmen Lørdag kl. 1800 (Eurosport Norge)

Bodø-Glimt – FK Jerv Søndag kl. 15.30 (Eurosport Norge)

Mjøndalen – Ull-Kisa Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

SandnesUlf – Ranheim Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

TUIL Tromsdalen – Florø SK Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Åsane – Arendal Fotball Søndag kl. 18 (Eurosport Player)

Fredrikstad FK – Elverum Søndag kl. 1800 (Eurosport Norge)

Runde 13, 18. juni:

Arendal Fotball – Bodø-Glimt Lørdag kl. 1500 ESN

Elverum – Åsane Søndag kl. 18 ES Player

FK Jerv – TUIL Tromsdalen Søndag kl. 18 ES Player

Florø SK – Ull-Kisa Søndag kl. 18 ES Player

Levanger – IK Start Søndag kl. 18 ES Player

Ranheim – Mjøndalen Søndag kl. 18 ES Player

Strømmen – SandnesUlf Søndag kl. 18 ES Player

Fredrikstad FK – Kongsvinger Tirsdag kl. 1900 ESN

Runde 14, 25. juni:

Mjøndalen – Florø SK Søndag kl. 15 ESN

Bodø-Glimt – Strømmen Søndag kl. 18 ES Player

Kongsvinger – Elverum Søndag kl. 18 ES Player

SandnesUlf – FK Jerv Søndag kl. 18 ES Player

TUIL Tromsdalen – Levanger Søndag kl. 18 ES Player

Ull-Kisa – Ranheim Søndag kl. 18 ES Player

Åsane – Fredrikstad FK Søndag kl. 18 ES Player

IK Start – Arendal Fotball Tirsdag kl. 19 ESN

Runde 15, 2. juli:

Strømmen – Mjøndalen Søndag kl. 1500 ESN

Elverum – IK Start Søndag kl. 18 ES Player

FK Jerv – Ull-Kisa Søndag kl. 18 ES Player

Fredrikstad FK – TUIL Tromsdalen Søndag kl. 18 ES Player

Kongsvinger – Åsane Søndag kl. 18 ES Player

Levanger – Bodø-Glimt Søndag kl. 18 ES Player

Ranheim – Florø SK Søndag kl. 18 ES Player

Arendal Fotball – SandnesUlf Tirsdag kl. 1900 ESN

Runde 16, 23. juli:

Bodø-Glimt – Ranheim

Florø SK – Fredrikstad FK

IK Start – Kongsvinger

SandnesUlf – Mjøndalen

Strømmen – FK Jerv

TUIL Tromsdalen – Arendal Fotball

Ull-Kisa – Elverum

Åsane – Levanger

Runde 17, 30. juli:

Arendal Fotball – Åsane

Elverum – Florø SK

Fredrikstad FK – Strømmen

Kongsvinger – Ull-Kisa

Levanger – FK Jerv

Mjøndalen – Bodø-Glimt

Ranheim – TUIL Tromsdalen

SandnesUlf – IK Start

Runde 18, 6. august:

Bodø-Glimt – Arendal Fotball

FK Jerv – Fredrikstad FK

Florø SK – Kongsvinger

IK Start – Mjøndalen

Strømmen – Levanger

TUIL Tromsdalen – Elverum

Ull-Kisa – SandnesUlf

Åsane – Ranheim

Runde 19, 13. aug.:

Arendal Fotball – Strømmen

Elverum – Bodø-Glimt

Fredrikstad FK – Levanger

IK Start – Florø SK

Kongsvinger – FK Jerv

Mjøndalen – TUIL Tromsdalen

Ranheim – Ull-Kisa

SandnesUlf – Åsane

Runde 20, 16.aug:

Bodø-Glimt – Fredrikstad FK

FK Jerv – Arendal Fotball

Florø SK – Mjøndalen

Levanger – Elverum

Strømmen – Ranheim

TUIL Tromsdalen – SandnesUlf

Ull-Kisa – IK Start

Åsane – Kongsvinger

Runde 21, 20.aug:

Arendal Fotball – Fredrikstad FK

Elverum – FK Jerv

IK Start – TUIL Tromsdalen

Kongsvinger – Bodø-Glimt

Mjøndalen – Strømmen

Ranheim – Levanger

SandnesUlf – Florø SK

Åsane – Ull-Kisa

Runde 22, 3.sep:

Bodø-Glimt – SandnesUlf

FK Jerv – IK Start

Florø SK – TUIL Tromsdalen

Fredrikstad FK – Åsane

Levanger – Arendal Fotball

Ranheim – Kongsvinger

Strømmen – Elverum

Ull-Kisa – Mjøndalen

Runde 23, 10.sep:

Elverum – Fredrikstad FK

Florø SK – Arendal Fotball

IK Start – Bodø-Glimt

Kongsvinger – Strømmen

Mjøndalen – Ranheim

SandnesUlf – Levanger

TUIL Tromsdalen – Ull-Kisa

Åsane – FK Jerv

Runde 24, 17.sep:

Arendal Fotball – Mjøndalen

Bodø-Glimt – TUIL Tromsdalen

FK Jerv – SandnesUlf

Fredrikstad FK – IK Start

Levanger – Kongsvinger

Ranheim – Elverum

Strømmen – Åsane

Ull-Kisa – Florø SK

Runde 25, 24.sep:

Elverum – Arendal Fotball

Florø SK – Ranheim

IK Start – Levanger

Kongsvinger – Fredrikstad FK

Mjøndalen – Åsane

SandnesUlf – Strømmen

TUIL Tromsdalen – FK Jerv

Ull-Kisa – Bodø-Glimt

Runde 26, 01.okt:

Arendal Fotball – Kongsvinger

Bodø-Glimt – Florø SK

FK Jerv – Mjøndalen

Fredrikstad FK – Ull-Kisa

Levanger – TUIL Tromsdalen

Ranheim – SandnesUlf

Strømmen – IK Start

Åsane – Elverum

Runde 27, 15.okt:

Bodø-Glimt – Levanger

Elverum – Kongsvinger

Florø SK – Åsane

IK Start – Ranheim

Mjøndalen – Fredrikstad FK

SandnesUlf – Arendal Fotball

TUIL Tromsdalen – Strømmen

Ull-Kisa – FK Jerv

Runde 28, 22.okt:

Arendal Fotball – IK Start

Elverum – SandnesUlf

FK Jerv – Bodø-Glimt

Fredrikstad FK – Ranheim

Kongsvinger – Mjøndalen

Levanger – Florø SK

Strømmen – Ull-Kisa

Åsane – TUIL Tromsdalen

Runde 29, 29.okt:

Bodø-Glimt – Åsane

Florø SK – Strømmen

IK Start – Elverum

Mjøndalen – Levanger

Ranheim – FK Jerv

SandnesUlf – Kongsvinger

TUIL Tromsdalen – Fredrikstad FK

Ull-Kisa – Arendal Fotball

Runde 30, 05. nov:

Arendal Fotball – Ranheim

Elverum – Mjøndalen

FK Jerv – Florø SK

Fredrikstad FK – SandnesUlf

Kongsvinger–TUIL Tromsdalen

Levanger–Ull-Kisa

Strømmen–Bodø-Glimt

Åsane–IK Start

Les mer om

  1. Kristiansand
  2. Levanger FK
  3. Elverum
  4. Sandnes
  5. Fredrikstad FK
  6. Kongsvinger
  7. Bodø

Relevante artikler

  1. FOTBALL

    Kritiske til serieoppsettet: - De kan umulig ha fått med seg de geografiske detaljene

  2. FOTBALL

    De fleste tror Start rykker opp, men ikke Agderposten

  3. FOTBALL

    Følg Mjøndalen-Start og chat med vår reporter

  4. FOTBALL

    Start møter russisk storlag

  5. FOTBALL

    Sjekk oversikten: Disse treningskampene sendes på tv i vinter

  6. FOTBALL

    Denne gjengen spiller om 100.000 - og en historisk god sesong