Fotball

- Fullt uansett flytting

<p><strong>Sandnes (<a href="www.aftenbladet.no" target="_blank">Aftenbladet.no</a>):</strong> Serieåpningen mellom Sandnes Ulf og Viking er flyttet til mandag 26. mars.</p>

espedalulf
  • Jan-erik Larsen

Onsdag kom fordelingen over tv-kampene i første halvdel av fotballsesongen 2012, og kampen mellom Sandnes Ulf og Viking er plukket ut som mandagskamp i TV2 Zebra. Det betyr at kampen flyttes fra søndag 25. mars klokken 18.00 til mandag 26. mars 19.00. I tillegg blir Brann-Sandnes Ulf sendt på TV Max fire dager senere, fredag 29. mars.

— Det blir jo en litt sjokkartet start med nasjonal tv-dekning på våre første kamper, men det er en tilværelse vi må venne oss til, sier daglig leder i Sandnes Ulf, Tom rune Espedal til Aftenbladet.no.

Han tror serieåpningen mot nabo Viking blir utsolgt uansett flyttingen.

-Denne kampen omfattes med så stor interesse at det hadde blitt fullt uavhengig av hvilken ukedag den hadde blitt spilt. Vi gleder oss over at klubben skal vises på nasjonalt tv, forsikrer Espedal.

Både Sandnes Ulf og Viking er svært fornøyd med at lagenes hjemmekamper ikke kolliderer. Det var et spesifikt ønske fra begge, og Norges Fotballforbund innfridde ønskene.

Slik ser de første fem rundene ut:

1. runde:

Fredag 23/3:

Molde – Strømsgodset 19.000 (MAX)

Lørdag 24/3:

Hønefoss – Lillestrøm 18.00 (TV 2 Sport)

Søndag 25/3 (18.00):

Odd Grenland – Sogndal (TV 2 Sport)

Vålerenga – Haugesund (TV 2 Sport)

Stabæk – Aalesund (TV 2 Sport)

Tromsø – Fredrikstad (TV 2 Sport)

Rosenborg – Brann 20.00 (TV 2)

Mandag 26/3:

Sandnes Ulf – Viking 19.00 (TV 2 Zebra)

2. runde:

Fredag 30/3:

Brann – Sandnes Ulf 19.00 (MAX)

Lørdag 30/3:

Strømsgodset – Vålerenga 18.00 (TV 2 Sport)

Søndag 31/3 (18.00):

Fredrikstad – Stabæk (TV 2 Sport)

Viking – Odd Grenland (TV 2 Sport)

Sogndal – Hønefoss (TV 2 Sport)

Haugesund – Molde (TV 2 Sport)

Lillestrøm – Rosenborg 20.00 (TV 2)

Mandag 1/4:

Aalesund – Tromsø 19.00 (TV 2 Zebra)

3. runde:

Mandag 9/4 (18.00):

Odd Grenland – Lillestrøm 16.00 (TV 2 Sport)

Tromsø – Stabæk (TV 2 Sport)

Sandnes Ulf – Aalesund (TV 2 Sport)

Rosenborg – Sogndal (TV 2 Sport)

Strømsgodset – Haugesund (TV 2 Sport)

Hønefoss – Fredrikstad (TV 2 Sport)

Molde – Brann 20.00 (TV 2)

Tirsdag 10/4:¨

Vålerenga – Viking 19.00 (TV 2 Zebra)

4. runde:

Fredag 13/4:

Fredrikstad – Rosenborg 19.00 (MAX)

Søndag 15/4 (18.00):

Tromsø – Sandnes Ulf (TV 2 Sport)

Brann – Strømsgodset (TV 2 Sport)

Sogndal – Haugesund (TV 2 Sport)

Aalesund – Odd Grenland (TV 2 Sport)

Lillestrøm – Vålerenga 20.00 (TV 2)

Mandag 16/4 (19.00):

Stabæk – Hønefoss (TV 2 Sport)

Viking – Molde (TV 2 Zebra)

5. runde:

Fredag 20/4:

Vålerenga – Sogndal 19.00 (MAX)

Lørdag 21/4:

Haugesund – Brann 18.00 (TV 2 Sport)

Søndag 22/4 (18.00):

Odd Grenland – Fredrikstad (TV 2 Sport)

Strømsgodset – Viking (TV 2 Sport)

Sandnes Ulf – Stabæk (TV 2 Sport)

Hønefoss – Aalesund (TV 2 Sport)

Rosenborg – Tromsø 20.00 (TV 2)

Mandag 23/4:

Molde – Lillestrøm 19.00 (TV 2 Zebra)

Les også

  1. Molde og Aalesund selger flest sesongkort

  2. Molde først ut i eliteserien

Eliteserien

SVUTMP
1Bodø/Glimt19115340192138
2Molde19114446232337
3Kristiansund1911262722535
4Rosenborg19104540251534
5Lillestrøm1910453124734
  • Champions League-kvalifisering
  • Conference League-kvalifisering
  • Nedrykkskvalifisering
  • Nedrykk

Les mer om

  1. Eliteserien