Sport

Disse skal representere Norge

Flere trøndere til det europeiske lagmesterskapet i friidrett.

Tonje Angelsen er selvsagt blant utøverne som er tatt ut til helgens mesterskap. Bildet er tatt under BDO-lekene i Stjørdal for litt over en uke siden.
  • Lena Jørgensen

Norge er blant tolv nasjoner som skal kjempe i First League, den nest øverste divisjonen i lag-EM i friidrett, i Tallinn i helgen. Målet er å bli blant de tre beste nasjonene og dermed sikre opprykk til Super League forteller norsk friidrett i en pressemelding.

Tonje Angelsen, her fra BDO-lekene i Stjørdal for litt over en uke siden.

I tillegg til å kjempe for seier i selve lagkonkurransen, vil mange av utøverne også jakte på kvalifiseringskrav til å kvalifisere seg til EM som arrangeres i august. Under ser du det norske uttaket i sin helhet.

Uttak 2014:

MENN

100m Jaysuma Saidy Ndure 84 IL I BUL

200m Jaysuma Saidy Ndure 84 IL I BUL

400m Karsten Warholm 96 Dimna IL

800m Andreas Roth 93 Ullensaker/Kisa IL

1500m Thomas Roth 91 Ullensaker/Kisa IL

3000m Henrik Ingebrigtsen 91 Sandnes

5000m Vegard Ølstad 92 Ren-Eng

3000m H Tom Erling Kårbø 89 Stord

110m H Vladimir Vukicevic 91 SK Vidar

400m H Øyvind Strømmen Kjerpeset 91 Florø TIF

Høyde Ivan Kristoffer Nilsen 89 IL i BUL

Stav Eirik G. Dolve 95 IL Fri

Lengde Amund Sjursen 96 BFG Bergen

Tresteg Sindre Almsengen 85 Fana IL

Kule Stian Andersen 88 IK Tjalve

Diskos Fredrik Amundgård 89 IL Tyrving

Slegge Eivind Henriksen 90 IK Tjalve

Spyd Vetle Brunvatne 94 Søgne IL

4x100m Jaysuma Saidy Ndure 84 IL I BUL

Amund Sjursen 96 BFG Bergen

Kristoffer Buhagen 92 Trondheim Friidrett

Even Pettersen 93 Urædd Friidrett

Sondre Nyvold Lid 94 IK Tjalve

Øyvind Strømmen Kjerpeset 91 Florø TIF

4x400m Andreas Roth 93 Ullensaker/Kisa IL

Karsten Warholm 96 Dimna IL

Sondre Nyvold Lid 94 IK Tjalve

Mauritz Kåshagen 89 Moelven

Thomas Roth 91 Ullensaker/Kisa IL

Øyvind Strømmen Kjerpeset 91 Florø TIF

KVINNER

100m Ezinne Okparaebo 88 IL i BUL

200m Ezinne Okparaebo 88 IL i BUL

400m Tara Marie Norum 90 Steinkjer FIK

800m Ingvill Måkestad Bovim 81 Bækkelaget

1500m Ingvill Måkestad Bovim 81 Bækkelaget

3000m Elisabeth Angell Bergh 96 Haugesund IL

5000m Tas ut senere

3000m H Kristine Eikrem Engeset 88 SK Vidar

100m H Isabelle Pedersen 92 IL i BUL

400m H Vilde Svortevik 94 IL Gular

Høyde Tonje Angelsen 90 Trondheim Friidrett

Stav Katrine Haarklau 91 IL Gular

Lengde Nadia Akpana Assa 95 IL i BUL

Tresteg Inger Anne Frøysedal 89 IK Tjalve

Kule Kristin Sundsteigen 88 IL Tyrving

Diskos Grete Etholm 76 IK Tjalve

Slegge Mona Holm Solberg 83 IK Tjalve

Spyd Marie-Therese Obst 96 IK Tjalve

4x100m Ezinne Okparaebo 88 IL i BUL

Tara Marie Norum 91 Steinkjer FIK

Elisabeth Slettum 86 IL Skjalg

Alvilde Grønneberg 92 IK Tjalve

Line Kloster 90 SK Vidar

4x400m Trine Mjåland 90 Kristiansand IF

Tara Marie Norum 91 Steinkjer FIK

Line Kloster 90 SK Vidar

Benedicte Hauge 89 KIF

Elisabeth Slettum 86 IL Skjalg

Vilde Svortevik 94 IL Gular

Les mer om

  1. Friidrett