Sørloths sjef om Solskjær: – Jeg skal sklitakle han
Leipzig-trener Julian Nagelsmann var ikke overbegeistret da Ole Gunnar Solskjær avgjorde Champions League-finalen i 1999. Nå fleiper han om å ta hevn.
Leipzig-trener Julian Nagelsmann spøkte med Ole Gunnar Solskjær. Foto: Markus Schreiber / AP / NTB
Nagelsmann var i det spøkefulle hjørnet da han møtte til pressekonferanse foran onsdagens Champions League-møte med Solskjærs United på Old Trafford.
Der fortalte Leipzig-treneren om at han som yngre var Bayern München-fan, og at det således falt han tungt for brystet da Solskjær senket favorittklubben i Champions League-finalen i 1999.
– Jeg var ikke den lykkeligste personen da. Faren min var Gladbach-fan på den tiden, så han ertet meg litt, sa Nagelsmann på tirsdagens pressekonferanse ifølge Kicker.
– Han var glad for at Bayern ikke vant. Jeg var ikke så glad, tilføyde Leipzig-treneren om maikvelden for 21 år siden. Da var han 11 år.
Onsdag møter Nagelsmann Solskjær ansikt til ansikt på Old Trafford.
– Jeg skal sklitakle han, smilte trenerprofilen humoristisk, før han understreket at han naturligvis ikke er sint lenger for scoringen i 1999.
Leipzig, med Alexander Sørloth i troppen, innledet gruppespillet i Champions League på beste måte med 2-0-seier over Fredrik Gulbrandsen og Istanbul Basaksehir i forrige uke.
Manchester United tok tre kruttsterke poeng med 2-1-seier over Paris Saint-Germain på bortebane.
Flere artikler
Leipzig-sjefen mener Sørloth har noe å bevise mot United
Én Sørloth-egenskap overrasker Solskjær
Nagelsmann var forberedt på Solskjærs grep: – Vi hadde en plan
Kjempenedtur for Solskjær: United ute av Champions League etter dramatisk kamp
«Han skal ikke gjøre mange feilskjær før det brenner igjen»
Nytt hjemmemareritt for Solskjær. Slik forklarer han den svake statistikken.