Alexander Kristoffs ensomme vei mot Paris

I dag legger Alexander Kristoff (33) ut på sin åttende strake Tour de France – uten en eneste hjelperytter. Det kan bli lange, tunge og ensomme 3470 kilometer mot Paris.

Slik så det ut da Alexander Kristoff og hans lagkompiser i UAE Team Emirates ble presentert i Nice torsdag kveld, sammen med Sunweb-laget. Kristoff (nummer fire fra venstre) og Vegard Stake Laengen (nummer tre fra venstre) kjører for et lag som har en klar ambisjon om å kjempe om den gule trøyen.
  • Kjetil Flygind

– Det kan fort bli flere vinnersjanser enn jeg trodde på forhånd, men jeg har ingen hjelp, laget har ingen annen spurter, så det blir meg mot røkla. Jeg får klare meg selv. Det har jeg god erfaring med fra tidligere år, sier Kristoff til Aftenbladet.

– Jeg går jo for å vinne en etappe, og det kan godt hende vi må vente til Paris før den kommer. Den som venter på noe godt, venter ikke forgjeves. Det er aldri for sent å få med seg noe fra Tour de France før det er over. Jeg gleder meg. Det blir spennende, sier 33-åringen.

Les hele saken med abonnement