Fall stoppet ikke Stjernen - vant Toppidrettsveka sammenlagt
Andreas Stjernen falt i åpningsrennet, men to strake rennseire sikret Sprova-hopperen sammenlagtseieren i Toppidrettsveka.
- NTB
Stjernen vant rennene i Granåsen både lørdag og søndag. Fredrik Bjerkeengen vant torsdagens renn i Knyken. I det rennet falt Stjernen i første omgang.
Likevel maktet Sprova-hopperen å vinne sammenlagt foran Bjerkeengen og Anders Håre. For første gang var hopp en del av Toppidrettsveka. Flere av de beste norske hopperne manglet i helgen.
Stjernen fikk riktignok selskap av landslagskollega Halvor Egner Granerud (som ikke deltok i de to første rennene) på pallen i søndagens renn. Joakim Aune, som la opp etter Raw Air i våres, ble nummer tre.
- Fikk du med deg denne?
Weng tangerte Bjørgen i Toppidrettsveka
Kleven til topps i kvinneklassen
Thea Kleven gikk til topps i kvinneklassen foran Karoline Andrea Røstad og Ingebjørg Bråten.
Kleven vant bare ett av tre renn, men vant sammenlagt takket være utklassingsseieren lørdag.
Røstad tok seieren både i Knyken torsdag og Granåsen søndag, men avga for mange poeng lørdag og manglet 5,8 poeng i kampen om sammenlagtseieren i Toppidrettsveka.