Nordmannen fikk en elendig start. Så våknet han.

Norske Kristoffer Ventura åpnet svakt, men tok seg godt inn og endte opp på en brukbar 71-runde. Han endte to slag under par, seks slag bak bestemann.

Golfspiller Kristoffer Ventura leverte en ujevn førsterunde i PGA-turneringen.

Etter førsterunden i PGA-turneringen i Nevada i USA ligger dermed nordmannen på en delt 67. plass.

Ventura fikk en elendig start, med dobbel bogey på første hull. Etter sjette hull hadde han fått ytterligere to bogeys, men så tok det seg opp for nordmannen.

Fra niende hull og ut hadde han seks birdies og en bogey, som gjorde at han hentet seg inn etter den svake starten.

Les også

Hovland skrev norsk golfhistorie

Med to under par ligger han seks slag bak ledende Nick Taylor fra Canada. Det er svært jevnt etter første dag, med ett slag mindre på runden hadde Ventura plassert seg på delt 43.-plass.

Det er dermed gode muligheter for å avansere og klare cuten fredag, og i så fall bli med videre til de siste rundene i helga.