Bakkerud møter usikker fremtid uten manager: – Skal noe bli gjort, må jeg gjøre det selv
Andreas Bakkerud (26) er managerløs og risikerer å stå uten team etter sesongen. Rallycross-stjernen fra Åsane innrømmer at situasjonen er litt skummel.
SIN EGEN HERRE: Andreas Bakkerud har samarbeidet med Jan Tore Brustad siden han var 16 år. Nå må 26-åringen stå på egne ben.
Da Ford i fjor høst trakk seg ut av rallycross-sporten og Andreas Bakkerud sto på bar bakke, overlot han all jobben med å finne et nytt team til manager Jan Tore Brustad. Nå risikerer 26-åringen å måtte gjøre all jobben selv.
Brustad, som har vært heltidsansatt av Bakkerud siden 2014, har ny jobb og småbarnsfamilie i Trøndelag, og er helt ferdig som manager for rallycross-stjernen. Samtidig er Bakkeruds fremtid i det svenske teamet EKS høyst usikker, etter at Audi varslet at de trekker seg ut etter sesongen.
Les hele saken med abonnement