VM-sjefen ser ikke bort fra at han blir trukket for retten

Den tidligere VM-sjefen om sykkelulykkene han ikke husker noe av, alle de vanskelige tankene etter mesterskapet og beskyldningene om urent spill.

TENKER LITE PÅ ETTERMÆLET: – Jeg er fortsatt brennende engasjert i sykling. Og jeg føler jeg har mye støtte i miljøet, selv om mange synes jeg er en dust. Jeg føler meg ikke utstøtt på noen som helst slags måte, sier Harald Tiedemann Hansen.

– Jeg ser ikke bort fra at de vil gjøre et forsøk på å ta saken til retten, men jeg frykter ikke resultatet. Da måtte jeg ha gjort noe kriminelt, og det vet jeg at jeg ikke har gjort, sier Harald Tiedemann Hansen.

I et stort og dunkelt lokale i Skien setter Hansen seg ned for å svare på spørsmål. Ett år etter sykkel-VM i Bergen har den tidligere VM-sjefen og sykkelpresidenten sagt ja til å møte BT «hjemme» på kontoret. Dette er første gang han har sagt seg villig til å snakke ut om VM.

Les hele saken med abonnement