Sykler VM-fellesstart i dag: – Hvis det blir spurt, slår jeg de fleste
Sykdom ødela oppladningen – og medaljehåpet på temporittet i VM. Nå håper Søren Wærenskjold (18) at formutløsningen kommer i fellesstarten.
Sesongens store målsetting – tirsdagens temporitt i VM – endte med femteplass på juniorrytteren. Han har tidligere i år slått den suveren vinneren, Remco Evenepoel, men da det gjaldt som mest var han 1,23 bak belgieren, og 13 sekunder bak Andrea Piccolo på tredjeplass.
– Jeg er midt på treet fornøyd. Jeg hadde håpet på medalje, og hvis jeg hadde hatt det trøkket jeg hadde før i sesongen skulle det vært greit innen rekkevidde. Men med trøblete oppladning var håpet medalje, og jeg var nærme, dog ikke nærme nok, konstaterte Wærenskjold, som ifølge landslagsleder Kai Lexberg er i den ypperste verdenseliten.
Les hele saken med abonnement