Franske medier: Mourinho i PSG-samtaler
Ifølge franske medier skal José Mourinho være blant de heteste kandidatene til å ta over Paris Saint-Germain.
Den franske avisen RMC Sport påstår at Roma-manager José Mourinho er den heteste kandidaten til å ta over den franske storklubben PSG.
Mourinho har en lang cv. Portugiseren har blant annet ledet Chelsea, Inter, Real Madrid, Manchester United. I 2021 tok han over jobben med Roma-jobben.
PSG leder Ligue 1, men det store målet til den styrtrike klubben er å vinne Champions League. Det har de aldri klart og det klarte de heller ikke i år. Nåværende manager Christophe Galtier, som tok over jobben i 2022 skuffet stort med å ryke ut av åttedelsfinalen i årets Champions League mot Bayern München.
Ifølge RMC Sport har klubben leitet etter en ny manager i flere uker nå, og samtalene skal ha kommet lengst med Mourinho, som ikke skal være fremmed for å ta over klubben.