Svenske Stina Nilsson best i sprintkvalifiseringen

Fem norske jenter videre i Tour de Ski-åpningen.

Stina Nilsson i aksjon i vakre omgivelser i sveitsiske Val Müstair.
  • NTB

Svenske Stina Nilsson var raskest i sprintkvalifiseringen som innledet Tour de Ski lørdag. Ingvild Flugstad Østberg ble slått til 2.-plass med 1,28 sekund.

På grunn av forholdene startet de antatt beste tidlig, og Nilsson noterte med startnummer 2 den beste tiden av alle. Den sveitsiske hjemmefavoritten Nadine Fähndrich var tredje raskest, slått med 2,34 sekunder.

Ingvild Flugstad Østberg var nest raskest i kvalifiseringen til lørdagens innledende sprintrenn i Tour de Ski. Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix

Maiken Caspersen Falla var nest best av de norske med 13.-plass (6,70 sek. bak). Silje Øyre Slind ble nummer 16 (7,32), Heidi Weng 20 (8,56) og Kathrine Harsem 23 (8,77).

Les også

Svensk kommentator: - Jeg synes mer synd på Legkov enn Johaug

Ragnhild Haga og Lotta Udnæs Weng tok seg ikke til utslagsrundene. Haga ble nummer 31 (12,52 bak) og havnet så vidt utenfor. Lotta Weng hadde 46. beste tid og var slått med 16,14 sekunder.

Martine Ek Hagen måtte trekke seg fra Tour-deltakelse etter å ha blitt syk.

Les også

Norsk løper reiser hjem fra Tour de Ski

Utslagsrundene avvikles senere lørdag. Følg dem direkte her!

(©NTB)